Naujienos
Tytuvėnai prisiminė sukilėlius
2013-05-22

 

Tytuvėnai skęsta aromatų ir žiedų jūroje – pats obelų, alyvų, kaštonų bei kitų žolynų, gėlynų ir medžių žydėjimas. Tai tarsi gamtos sukurta scenografija visiems 1863 metų sukilimo jubiliejaus paminėjimo renginiams, natūralus gamtos pergalės prieš šaltį rezultatas. Nors sukilimas pralaimėjo, tačiau paliko gilią žymę Lietuvos kovų už laisvę ir nepriklausomybę istorijoje. Net Sąjūdis iš praeities pasisėmė ne tik stiprybės, bet ir atgaivino vieno pirmųjų sukilimo iniciatorių kunigo Antano Mackevičiaus paskelbto manifesto „Už žmoniškas žmonių teises – už jūsų ir mūsų laisvę“ dalį, ilgiems metams paversdamas ją savo šūkiu. „Už jūsų ir mūsų laisvę“ – žodžiai, lietuviui primenantys ilgas tautos kovas, kaskart atidengiantys tūkstančius stiprių, žinomų ir laike ištirpusių tautos vyrų ir moterų vardų ir pavardžių...

Atnaujinta 2013-05-23
Skaityti daugiau...
 
Prisiminsime 1863 m. sukilimą
2013-05-13

 

Gegužės 18 dieną, šeštadieni, visas Tytuvėnų miestelis susiburs bendrai prisiminti 1863 m. sukilimą ir jo dalyvius. Kviečiame prisijungti ir Jus!

 

Atnaujinta 2013-05-13
Skaityti daugiau...
 
Iš lankytojų centro - į gamtą
2013-04-30

 

Lietuva - žalia šalis, turinti potencialą pažintiniam turizmui plėtoti. Unikali gamta, kraštovaizdžių įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys, gamtos ir kultūros paveldo objektai – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti apsilankius Lietuvos saugomose teritorijose. Atšilus orams pats laikas išeiti laukan, į gamtą. Tai - geriausias metas susipažinti su jūsų apylinkėse esančiais gamtos bei kultūros turtais bei aplankyti kitus įspūdingus Lietuvos kampelius.

 

Atnaujinta 2013-04-30
Skaityti daugiau...
 
Šiluvos auksarankių paroda
2013-04-26

 

Tytuvėnai ir Šiluva. Šiuos du Žemaitijos ir Aukštaitijos paribio miestelius skiria 8 kilometrai plento bei miškų zona. Tytuvėnai – Šiaulių, o Šiluva – Kauno apskrities pakraštys. Šių vietovių gyventojus jungia Tytuvėnų regioninio parko teritorija, panašios miestelių istorijos bei šiuolaikinio gyvenimo problemos, kūrybiški bei darbštūs žmonės, jų pomėgiai ir likimai. Dėl valstybės administracinio teritorijų skirstymo tarp miestelių atsirado tam tikras atstumas, neišnaudojami gamtos, kultūros bei žmogiškieji resursai. Atstumą ištirpdyti sumanė Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai. Jie į savo lankytojų centrą pakvietė Šiluvos kūrėjus. Nuo šios savaitės čia eksponuojami įvairūs rankų darbo kūriniai.

Atnaujinta 2013-04-26
Skaityti daugiau...
 
Žemės dieną - šventė Tytuvėnuose
2013-03-22

 

Trečiadienį greta Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro vyko Žemės dienos šventė. Saulė kaip tik tuo metu nepagailėjo savo spindulių.

Atnaujinta 2013-03-26
Skaityti daugiau...
 
Lietuviškas vynas Tytuvėnuose
2013-03-22

 

Jau antrus metus Tytuvėnuose vyko renginys „Pažink lietuvišką vyną“. Atvykę vyno gamintojai pirmiausia apžiūrėjo bažnyčios vienuolyno ansamblį. Be kitų įdomybių gidė Rūta papasakojo apie tai, kad tarp vienuolių buvo ir vynininkas. Didelį susidomėjimą sukėlė rūsiai, nors ir nepavyko patekti į tą kur seniau buvo laikomas vynas – dabar čia įrengta katilinė. Į šį rūsį senais laikais buvo galima patekti tik pro vienuolyno vyresniojo (gvardijono) celę. Taip pat kalbėta ir apie tai, kad vienuoliai turėdavo sočiai maitintis. To reikėjo gyvenant žemoje temperatūroje. Ypač šaltuoju metų laiku, nes tokias dideles patalpas tų laikų priemonėmis pakankamai įšildyti buvo neįmanoma.

Atnaujinta 2013-03-26
Skaityti daugiau...
 
Kovo 11 - maldos pusryčiai
2013-03-22

 

Jau kelinti metai tytuvėniškiai rinkosi į maldos pusryčius. Po trumpos maldos ir pasveikinimų buvo prisiminta nepriklausomybės atgavimo istorija, pasidalinta prisiminimais. Renginyje dalyvavęs nepriklausomybės akto signataras A. Račas papasakojo ir daug įdomių faktų bei pastebėjimų apie tų dienų įvykius.

Atnaujinta 2013-03-26
Skaityti daugiau...
 
Kovo 11 diena su "Aukuru"
2013-03-22

 

Kovo 11 dieną, tokią svarbią visai Lietuvai, šiemet pasitikome netradiciškai – kartu su Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubu “Aukuras” keliavome po įdomias regioninio parko vietas. Kadangi šiemet sukanka lygiai 150 metų nuo 1863 m. sukilimo pradžios, dalis žygio buvo skirta su šiuo įvykiu susijusių vietų lankymui: taip turėjome progą prisiminti, jog dėl laisvės lietuviams teko kovoti jau ne kartą.

Atnaujinta 2013-03-26
Skaityti daugiau...
 
Gabrielės ir Jurgio Určinskų atminimui - popietė ir velykinė paroda
2013-03-18

 

Retai kada žmonės taip darniai ir su tokia meile nugyvena savo amžių, kaip tai pasisekė padaryti Gabrielei ir Jurgiui Určinskams. Vos mėnesiui praėjus po to, kai jie kartu iškeliavo anapilin, mūsų lankytojų centre surengta Gabrielės Určinskienės atvirukų bei velykinių kiaušinių paroda, kurios atidarymo metu prisiminti bei geru žodžiu minėti abu sutuoktiniai.

Atnaujinta 2013-03-26
Skaityti daugiau...
 
Nuotraukų paroda, skirta Lietuvos regioninių parkų dvidešimtmečiui
2013-02-27

 

2012 metais Lietuvos regioniniai parkai šventė savo dvidešimtmetį. Pernai šia proga visoje Lietuvoje buvo organizuojami įvairūs renginiai, o Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre iškilmingai atidaryta nauja ekspozicija, galutinai užpildžiusi direkcijos erdves.

Atnaujinta 2013-03-26
Skaityti daugiau...
 
Susitikime aptarta ežerų būklė
2013-02-25

 

Praeitą penktadienį mūsų lankytojų centre susirinko būrelis žmonių, neabejingų Tytuvėnuose bei jų apylinkėse tyvuliuojančių ežerų likimui. Prie diskusijų stalo susėdo įvairiausių sričių atstovai: nuo žvejų iki aplinkos apsaugos agentūros atstovų.

Atnaujinta 2013-03-26
Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis21222324SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt