Kultūros paveldas

 

  

 

Regioninio parko teritorijoje yra garsus Šiluvos miestelis. Žymaus architekto A. Vivulskio suprojektuota koplyčia, pastatyta toje vietoje, kur 1608 m. piemenėliams ant akmens apsireiškė Švč. Mergelė Marija. Tai viena iš penkių vietų Europoje, kur apsireiškimas oficialiai pripažįstamas bažnyčios.

 

 

Netoliese palei kelią stūkso Akmenės akmuo su koplytėle – gamtos ir kultūros paminklas.

 

 

Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis – vienas įdomiausių šiaurės rytų Europos architektūros paminklų.  Čia darniai susipynę baroko ir renesanso, gotikos bei rokoko stiliai. Arkadų galerijos apsuptyje taip pat rymo Kristaus kančios laiptų koplyčia. 2012 m. nukentėjęs nuo gaisro, ansamblis vėl tvarkomas ir laukia lankytojų, maldininkų bei turistų.

 

 

Apie tai, kad šiose vietovėse jau nuo seno gyveno žmonės, byloja paežerėse randami titnago dirbiniai, daug pilkapių, keli piliakalniai. Žinomiausias iš jų - Bridvaišio, stūksantis greta Tytuvėnų ant to paties pavadinimo ežero kranto.

 

 

 Parko teritorijoje yra kelios dvarų sodybos. Tytuvėnų dvaro sodyboje išlikęs senas parkas, statinių liekanos. Pašakarnio dvaro sodyba žymi senas parkas su įspūdinga liepų alėja. Apylinkėse išlikę  nemažai senovinių namų,  kryžių, koplytėlių.

 

 

 Apsilankę regioniniame parke susipažinsite ne tik su kultūros, gamtos vertybėmis, bet ir susipažinsite su jaukiais miesteliais Šiluva ir Tytuvėnais, pasigėrėsite savitais kraštovaizdžiais.

 

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt