Gamtos paveldas

 

 

Didžiausia gamtos vertybė – išsitęsusi ežerų grandinė, supama šimtamečių šilų. Bridvaišio ežeras garsėja savo gilumu, skaidriu vandeniu. Šiaurinėje ežero pusėje – piliakalnis, apipintas legendomis ir padavimais. Giliaus ežeras nuo seno mėgiamas dėl šaltiniuoto žalsvo vandens. Aplink ežerą vingiuoja pažintinis takas, atskleidžiantis daug gamtos paslapčių.

 

 

Apušis ir jo apyežerės – retųjų augalų ir paukščių rojus, paskelbtas Europinės svarbos gamtine buveine. Prie Gauštvinio – jauki stovyklavietė. Aplink plyti knibždantys gyvybe draustiniai. Užpelkiuose, viename seniausių ir didžiausių Lietuvoje gamtinių draustinių, iš šiaurės į pietus nusidriekia ledynmečio palikimas – akmenų ruožai, vadinami Rūžomis.

 

 

Parko viduryje glūdi dideli pelkynai, vadinami tyruliais. Tai tikri pelkių paukščių ir įvairiausių gyvūnų namai. Kiekvieną rudenį atokvėpiui prieš tolimą kelionę čia sustoja tūkstančiai gervių.

 

  

Už jų nusidriekia didžiulis kalvynas su Gomertos ir Miškinių ežerais, Kudinų ir Pilės piliakalniais. Tai Gomertos kraštovaizdžio draustinis.

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt