Renginiai

 

Tytuvėnų regioninio parko miesteliuose ir kaimuose švenčiamos įprastos liaudies šventės. Žiemą regionino parko miesteliuose ir kaimuose tradiciškai švenčiamos Užgavėnės. Daug persirengėlių, ypač vaikų, apėję sodybas susirenka linksmintis, valgyti blynų, vyti lauk atsibodusios žiemos. Jau keleri metai prie Dubysos, ant įspūdingo Kubilių piliakalnio, pagal senovės papročius vyksta Rasos šventė. Skamba senovinės dainos, kupoliaujama, sutemus plukdomi vainikėliai, nuo kalno ridenami degantys ratai. Tradiciškai pirmą birželio savaitgalį Bridvaišio ežero pakrantėje vyksta Tytuvos šventė. Miestelio žmonėms ir svečiams rengiami įvairūs pasirodymai, koncertai, vyksta šokiai.

2004-ųjų vasaros pradžioje Kelmės rajono Tytuvėnų seniūnijos Budraičių kaime surengta skambi ir spalvinga pirmoji Lino šventė prigijo. Dabar ji tapo tradiciniu kasmečiu renginiu, sulaukiančiu daugybės svečių iš visos Lietuvos. Čia suvažiuojama ne tik linksmintis ir švęsti, bet ir atiduoti pagarbą vienai seniausių auginamų kultūrų Lietuvoje – linui.

Žinomiausi Lietuvoje yra  kiekvienais metais vykstantys didieji Šilinių atlaidai, sutraukiantys tūkstančius maldininkų. Atlaidai Šiluvoje vyksta ir kiekvieno mėnesio 13 dieną.

 

 

Tradiciniai renginiai Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje


Tytuvėnai

Tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis vyksta birželio – rugpjūčio mėnesiais (programa skelbiama atskirai).

Tytuvos šventė – birželio 3 d.

Dviračių šventė „Tytuvelo“rugpjūčio 19 d.

 

Šiluva

Šilinių atlaidairugsėjo 3-10 d.Šaukotas

Šv. Roko atlaidairugpjūčio 19-20 d.Šiaulėnai

Šv. Onos atlaidai – Oninės – liepos 24 d.Kelmės r. Papušynio kaimas

Rasų šventė ant Kubilių piliakalnio – birželio 23 d.

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt