Kviečiame į žygį Šiluvos krašto laisvės kovotojų garbei
2018-04-05

 

2018 m. balandžio 28--29 d. kviečiame į žygį Šiluvos krašto laisvės kovotojų garbei! Tai išskirtinė galimybė savo kojomis apeiti ir lyg per padidinimo stiklą pažvelgti į vienos nedidelės Žemaitijos apylinkės partizaninio karo paveldą, kuris žygio rengėjų dėka per kelis pastaruosius metus tapo pavyzdine mūsų laisvės kovos istorijos knyga, t. y. pasižymi įsimintina partizaninio karo vietų įvairove ir jų tankiu, išskirtiniais įkvepiančiais laisvės kovotojų ir jų amžininkų pasakojimais.

 


Mūsų kalba daugiausiai suksis apie šiluviškį, Džiugo būrio, Gedimino kuopos, Juozapavičiaus rajono, Aušros, Varpo, vėliau -- Maironio rinktinės ir Prisikėlimo apygardos, nuo 1951 m. birželio -- visos Vakarų Lietuvos partizanų srities vadą, partizanų pulkininką Povilą Morkūną-Rimantą (1920--1953), tačiau, žinoma, pasakojime bus dažnai minimos ir Lietuvos kariuomenės kapitono -- būsimojo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos prezidiumo pirmininko -- Jono Žemaičio (1909--1954), Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos Visuomeninės dalies viršininko Juozo Šibailos (1905--1953) ir kitų laisvės kovotojų vardai.

Žygio pradžia numatyta 8 val. Šiluvoje, iš jos per Sandrausiškes žygiuosime Džiugo -- Šiluvos partizanų būrio stovyklos link, tolyn į Medsodžius, Tyrelio durpyną ir per Grigalaičius, Gomertos mišką pasieksime Šaukotą, kur numatyta nakvynė "po stogu" (norintys turės galimybę pasistatyti palapinę). Vakare - pokalbiai, diskusijos, pasibuvimas kartu.

Antrą dieną pradėsime užsukdami į kapines Šaukoto šventoriuje ir patrauksim tolyn Papušynio, Pažobrio, Rinkšelių, Vilkiškių ir Akmenės kaimo link; vakare (apie 19 val.) pasieksim Šiluvą.

1 dienos žygikelis -- apie 20 km,
2 dienos žygikelis -- apie 20 km.

Visi norintys dalyvauti žygyje turi užsiregistruoti:

https://docs.google.com/forms/d/1hbsB2KFlFuNld0ceQjOQzCYHbaKrzcYShiy44vhfE1g/edit

Antrasis laiškas apie rengiamą žygį su smulkmenomis bus siunčiamas tik užsiregistravusiems. Kilus kitiems klausimams, prašome rašyti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Žygis nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas.

Organizatoriai:
Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis,
Tytuvėnų regioninis parkas.

 

Facebook įvykis: žiūrėti čia

 

Tytuvėnų regioninio parko direkcijos informacija

 

Nuotraukoje: partizanai Antanas Antanavičius-Jogas ir Povilas Morkūnas-Rimantas Plauginių miške apie 1952 m.

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt