Pasaulinės Žemės dienos minėjimas
2018-03-20

 

Nuaidėjo, nubangavo Žemės dienos aidai, palydimi vaikų šėliojimo, šokių ir dainų, sveikinimų ir gardžių vaišių... Šiandien paminėti Pasaulinę Žemės dieną Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre rinkosi ir patys mažiausi, ir jau ūgtelėję šio Žemės kampelio gyventojai.

 


Vaikus pasitiko protingasis Kranklys ir gražioji Gėlių Gėlė, kurie pasveikino visus su Pasauline Žemės diena, iškėlė Žemės vėliavą ir „patikrino“ vaikų žinias apie paukštelius ir pavasario gėles... Mažieji ne tik patys dainavo, bet ir kitų klausėsi, šoko, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, važiavo miško traukinuku, mažų kojyčių trepsėjimu budino Žemę ir visus dar miegančius augalėlius. Vaikų sveikinimas Žemei – tai didžiulis gėlės žiedas, išdėliotas mažųjų rankomis padarytais įvairiaspalviais gėlių žiedeliais. Mažieji šventės dalyviai taip pat gavo po dovanėlę - inkilėlį, o kartu ir užduotį  - stebėti, kas jų iškeltame namelyje apsigyvens... Kaip ir priklauso gimtadienio šventėje – visų laukė gardžios vaišės: ant laužo išvirta košė ir  karšta arbata. Pasmaližiavę ir nešini Kranklio bei Gėlių Gėlės dovanomis visi lengvai nuvargę, bet laimingi iškeliavo namo.

Nuo pietų Lankytojų centre šurmuliavo Tytuvėnų gimnazistai, kurie rinkosi į Vaidos Sutkienės fotografijų parodą „Žydroji planeta“. Gražus, stebuklingas pasakojimas mintimis nukėlė į Žydrąją planetą, kur tyvuliuoja vanduo, driekiasi prie jų vedantys keliai, prie kelių medžiai, prie medžių senos sodybos , mediniai kryžiai ir didingi miestai. „Sugrįžę“ į gimtąją planetą, ir padėkoję fotografijų autorei, jaunieji protai išbandė savo jėgas protmūšyje “Žemės diena – kiekvieną dieną“. Suko galvas, šurmuliavo, tarėsi, tačiau protmūšį įveikė. Tytuvėnų gimnazijos mokytoja Daiva Hinz įteikė padėkas geriausiems iš geriausių – gamtamokslinių olimpiadų prizinių vietų laimėtojams.

Šventė prabėgo kaip viena akimirka, tačiau jos atgarsiai dar ilgai aidės kiekvieno dalyvio širdelėje. Tytuvėnų regioninio parko direkcija dėkoja visiems Šventės dalyviams ir pagalbininkams: Tytuvėnų kultūros centro meno vadovui Regimantui Zenauskui, Vaikų ansamblio vadovei Nijolei Astašauskienei, fotografei Vaidai Sutkienei, Tytuvėnų gimnazijos mokytojoms bei Tytuvėnų darželio auklėtojoms.

Visiems linkime gerų, gražių ir prasmingų Žemės metų!

 

Tytuvėnų regioninio parko ekologė

Deima Pranckūnienė

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt