Kviečiame pamatyti išskirtinį filmą apie Lietuvos gamtą
2018-03-15

 

Kovo pabaigoje Lietuvos auditorijai po daugiau nei 10 metų kūrimo pristatomas režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Sengirė“. Tai lėtas, poetinis ir vaizdinis pasakojimas apie seniausius Lietuvos miškus ir jų gyventojus. Čia nėra užkadrinio balso, kuriuo žiūrovui aiškinama tai, ką jis mato ekrane. „Sengirės“ kūrėjai stengiasi suteikti žiūrovui malonumą atrasti pačiam patirti šį filmą.

 


Šis kūrinys nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senųjų girių plotuose Lietuvoje, dauguma jų – Lietuvos saugomose teritorijose. Poetiškas, ne tipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Čia ištirpsta laiko ribos, ir lieka tik girios garsai, jos gyventojų kasdienis gyvenimas bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Pasaulinė „Sengirės“ premjera įvyko didžiausiame dokumentinių filmų festivalyje IDFA, Amsterdame. Lietuvoje filmui „Sengirė” suteikta garbė tapti “Kino pavasario” uždarymo filmu. Tad nacionalinė premjera įvyks kovo 29 dieną. O nuo kovo 30 dienos filmas bus pradėtas rodyti daugelyje Lietuvos kino teatrų. Kviečiame nepraleisti progos pasinerti į magišką “Sengirės” pasaulį.

Daugiau informacijos: www.sengire.lt

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt