Kviečiame į žygį Gryžuvos kanjonais (04-14)
2018-03-12

 

Ilgėjančios dienos, skaistūs rytai ir nedrąsiai tirpstantis sniegas vis labiau primena apie greit atbusiančią gamtą. Pavasario išsiilgusius Tytuvėnų regioninio parko direkcija kviečia į pėsčiųjų žygį Gryžuvos upės kanjonais. Tai unikali vieta Kelmės rajone, stulbinanti savo keliasdešimties metrų aukščio upės šlaitais, įspūdingomis atodangomis bei ypatinga upės slėnio ramybe. Ankstyvas pavasaris - vienintelė galimybė iš arti pamatyti Gryžuvos upės turtus, nes tanki augmenija ir slidūs šlaitai kitu laiku čia patekti neleidžia.

 


Keliaudami aplankysime XVII amžių menantį  Pagryžuvio dvarą ir šalio jo stūksantį  išraiškingą piliakalnį. Susipažinsime su Gryžuvos aukštupyje gyvenusių akmens amžiaus žmonių buities įrankiais, o žygio pabaigoje užkopsime į legendomis apipintą Kubilių piliakalnį, šalio kurio ir šiais laikais vyksta senosios baltų šventės.

Balandžio 14 d. 9.30 val. renkamės automobilių stovėjimo aikštelėje prie Kubilių piliakalnio (Papušynio kaimas 8, Tytuvėnų apylinkių sen., Kelmės r. sav.(442288, 6164610 LKS)). Maršruto atstumas - 13 km, trukmė apie 5-6 val. Didžioji dalis maršruto eis miško keliais ir takeliais, paupiu, kai kurios atkarpos gana sudėtingos, todėl rekomenduojame žygyje dalyvauti asmenims nuo 14 metų. Jei žygio dalyviui yra mažiau nei 18 metų, jis gali dalyvauti tik lydimas suaugusio asmens, kuris prisiima visą atsakomybę už nepilnametį. Žygis vyks bet kokiomis oro sąlygomis, todėl pasirūpinkite avalyne ir rūbais, tinkamais tos dienos orui. Kelionės metu turėkite užkandžių ir vandens atsigaivinimui.

Dalyvio mokestis - 2 eurai. Registruotis galima iš anksto arba atvykus į žygio startą.

Daugiau informacijos apie žygį tel. 865816240 arba el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Facebook įvykis: žiūrėti čia

 

Tytuvėnų regioninio parko direkcijos informacija

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt