Senjorių klubas „Raskila" surengė jaukią prisiminimų popietę
2017-10-19
Dalinamės Tytuvėnų senjorų klubo „Raskila“ narės Justinos Viržintienės straipsniu apie praėjusią savaitę vykusį renginį. Prisiminėme knygų autores - Reginą Biržinytę ir Idaliją Stankienę. Be to, atidarėme menininkės Birutės Vaišvilienės siuvinių parodą, kurią galite pamatyti Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre.

 

 

Tenetyla jųjų žingsniai laiko amžinam kely

Tapo įprasta, kad daugelis kultūrinių renginių Tytuvėnuose vyksta regioninio parko lankytojų centre dėl čia sukurto tinkamo tam mikroklimato.

Artėjant visų Šventųjų dienai, poetės, senjorų klubo „Raskila“ vadovės Teresės Rimulaitytės iniciatyva nutarta paminėti dvi iškilias, dvasingas kūrėjas, nešusias šviesą – Reginą Biržinytę ir Idaliją Stankienę. Abi šviesuolės beveik dvidešimt metų dirbo kartu vienoje vietoje – Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje, abi išleido savo kūrybos knygas ir abiem buvo lemta palikti šį pasaulį per jaunoms.

Vadovė ir raskilietės: Michalina Gužauskienė, Danutė Molotokienė, Marijona Savickienė, Elena Aksamatauskienė, Stasė Abramonienė, Justina Viržintienė renginio ruošai paaukojo ne vieną repeticiją. Kartu su jomis ruošėsi muzikos vadovas Regimantas Zenauskas.

Renginys prasidėjo menininkės iš Šiluvos, Birutės Vaišvilienės, siuvinėtų paveikslų paroda.

Sugužėję iš Kelmės svečiai, literatai-kūrėjai, vietiniai šviesuoliai, artimai, šiltai minėjo, atrodo, taip neseniai išėjusias dvasios bičiules.

Apie paliktą literatūrinį Reginos ir Idalijos lobį atsiliepė Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos direktorė Rita Grišienė.

Kultūrinių renginių, kūrėjų globėja, literatė, savivaldybės atstovė Jadvyga Gaupšienė, kaip visada, mokėjo pasidžiaugti renginiu, raskilietėmis, jų retro stiliumi, ta ypatinga Ttytuvėnus gaubiančia dvasine aura, kurios pasigendanti kitur.

Literatų pasakojimai, klubo „Raskila“ giesmės, dainos, eilėraščiai tą popietę buvo skirti Joms – išėjusioms.

Apie tai, kad niekada negalės užmiršti savo kūrybos ir dvasios bičiulės – Reginos, kalbėjo buvusi mokytoja, daugelio knygų autorė Amelija Miltenienė, pasidalinusi buvusiomis draugystės akimirkomis. Idalijos vyras Edvardas Stankus sukūrė nepamirštamus eilėraščius savo išėjusiai žmonai.

Iš Reginos sielos brolio Vytauto Šimkūno sužinojome, kaip gimė pačių geriausių Reginos Biržinytės eilėraščių knyga „Taip lengva“, išleista jos dešimtųjų mirties metinių proga.

Keletu įdomių bendravimo momentų su Regina ir Idalija įspūdžiais pasidalino literatų klubo „Vieversys“ prezidentas Viktoras Gulbinas ir Tytuvėnų bibliotekininkė Zita Deikutė.

Degė ir tirpo žvakelė prie poečių portretų. Renginys tęsėsi prie senjorų ir regioninio parko darbuotojų surengtos arbatos.

 

Senjorų klubo „Raskila“ klubo narė Justina Viržintienė

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt