Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre viešėjo mezgėjos iš JAV, Kanados bei Australijos
2017-07-24

 

Šiuolaikinės technologijos padeda bendrauti nepaisant atstumo bei kalbų skirtumo, tuo įsitikino grupelė moterų, iš pradžių suradusių bendrą kalbą socialiniame tinkle, o dabar jau ir susitikusių gyvai ilgoje kelionėje į savo protėvių šalį – Lietuvą. Čia atvykusi delegacija keliavo ne šiaip sau apsidairyti, moteris vienija pomėgis – mezgimas, tad ir mūsų šalyje jos ieškojo išskirtinių raštų, tradicinių mezginių, bendravo su vietos meistrėmis, aplankė net kojinių mezgimo čempionatą Radviliškyje.

 

 

O prasidėjo viskas labai paprastai: nuo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus valdybos narės Sigitos Damanskienės bei vermontietės Donna Druchiunas, kuri JAV yra išleidusi knygą apie lietuviškus mezgimo raštus, pažinties Facebook socialiniame tinkle.

Tytuvėnuose delegacija apžiūrėjo miestelio pasididžiavimą – bažnyčios ir vienuolyno kompleksą, po to užsuko į regioninio parko lankytojų centrą, kur jų laukė rankdarbių paroda bei grupelė vietos gražiadarbių. Čia tautodailininkė Sigita Damanskienė joms pravedė edukaciją – išmokė poros tradicinių raštų. Lietuvės bei užsienietės mezgėjos turėjo galimybę pabendrauti, pasidalinti patirtimi, entuziastingai viena kitos klausinėjo įvairių dalykų. Po to visa delegacija keliavo į Mockaičius, kur juos pasitiko kapela bei vietos bendruomenė, paruošusi tradicinių vaišių.

Tuo, kad šį kelionė įvyktų, rūpinosi Mockaičių kaimo bendruomenė, ypač daug darbo įdėjo jos pirmininkė Irena Sabaliauskienė. Jos rūpesčiu surinkta ir didžioji dalis Tytuvėnų regioniniame parke eksponuojamos mezgėjų darbų parodos, kurią aplankyti bei pasigrožėti darbais galima iki liepos pabaigos. Iš viso savo darbus pateikė net 15 moterų, iš įvairių skirtingų vietų: Mockaičių, Šedbarų, Kiaunorių, Tytuvėnų ir kitų aplinkinių bendruomenių. Kelionę taip pat organizavo Tytuvėnų apylinkių seniūnija, Tytuvėnų piligrimų centras, prisidėjo regioninio parko direkcija bei aplinkinės bendruomenės.

 

Tytuvėnų regioninio parko direkcijos kultūrologė

Agnė Buchaitė

 

Nuotraukos Sigitos Damanskienės

  
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt