Žavadienis
2017-05-19

 

Ar žinojote, kad gegužės 18 -oji – tarptautinė žavėjimo augalais diena, kitaip vadinamas, žavadienis?
Šia švente siekiama kuo daugiau žmonių visame pasaulyje paskatinti žavėtis augalais, kalbėti apie augalų reikšmę mūsų kasdienybėje – nuo žaliosios aplinkos, iki maisto, nuo ekologijos iki miškų ir net ne maisto produktų, tokių kaip popierius, mediena, chemikalai, energija ar vaistai.

 

 

Žavadienio proga visame pasaulyje, nuo didžiųjų miestų iki mažų miestelių, nuo lopšelių iki universitetų, organizuojami renginiai, paskaitos, mokymai, seminarai, spektakliai, parodos, koncertai, eisenos, pasirodymai, kurių metu visi visi kviečiami prisiminti augalus ir kalbėti apie jų svarbą.

Nacionalinis „ŽAVADIENIO 2017“ koordinatorius Lietuvoje – Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodas Kaune pakvietė prisijungti ir mūsų rajono atstovus prie šios pasaulinės iniciatyvos.

Kelmės raj. Šedbarų pagrindinė mokykla - daugiafunckis centras, gavęs šį kvietimą, pakvietė ir mus, Tytuvėnų regioninio parko darbuotojus, padėti organizuoti „Žavadienį“. Šią šventę ruošė ir Kelmės raj. Maironių pagrindinės ir Šedbarų pradinės mokyklų mokytojai ir mokiniai.

Šilta gegužės 18 diena leido žavėtis, džiaugtis augalais prie Bridvaišio ežero. Nukeliavę į Bridvaišio ežero Didžiąją salą, vaikai turėjo atlikti praktines užduotis: suskaičiuoti kuo daugiau augalų rūšių, apkabinti medžius, jiems padėkoti.

„Už ką padėkoti juodalksniui?“ - Tytuvėnų regioninio parko ekologės klausė mokiniai. Pagalvojus, kokie įspūdingi baldai būna šio medžio, ir kiek dar kitokių medžių sukūrename, kad žiemą nesušaltume, vaikams nekilo abejonių, už ką jiems dėkoti.

Įdomus buvo ir žemyn galva augalų pavyzdys: juk augalų galvos - šaknys, kurios maitina visą augaliuką, yra po žeme, vadinasi, augalas auga aukštyn kojomis.

Mokiniai taip pat turėjo pasiruošę programėles: vaidinimo gėles, deklamavo eilėraščius, rinko įvairius augalėlius.

Galiausiai, vis dar besižavėdami augalais, visi vaišinosi pyragais ir arbata.

Žavėkimės, dėkokime augalams ne tik gegužės 18 dieną, o ir visais metų laikais. Skatinkime visus branginti tai, ką turime, kas pas mus auga, mokykimės ir perduokime vieni kitiems, kokią didžiulę reikšmę augalija turi.

 

Renginio akimirkos - nuotraukose.

 

Tytuvėnų regioninio parko

vyr. specialistė Agnė Areliūnaitė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt