Balandžio pirmosios pokštas: Tytuvėnų regioniniame parke atidaromas naujas stumbrynas
2017-04-01

 

Šiemet juokaujame apie stumbrus. Ši žinutė buvo skirta melagių dienai:

Ar esate matę stumbrą? Jei ne, tuomet visai netrukus į juos pažvelgti galėsite Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje, greta Tytuvėnų apžvalgos bokšto naujai įkurtame stumbryne. Užlipę į apžvalgos bokštą lankytojai turės galimybę ne tik pasigrožėti aplink atsiveriančiais Skogalio kraštovaizdžio draustinio vaizdais, bet ir išvysti greta miško esančioje aptvertoje pievoje besiganančius stumbrus.

 

 

Stumbryną Tytuvėnų pašonėje nuspręsta įkurti todėl, kad kitos analogiškos vietos Lietuvoje jau yra perpildytos, o žvėrys ne kartą yra išsiveržę iš aptvarų ir suniokoję ūkininkų laukus. Stumbrų populiacijai gausėjant, iš pradžių dalį jų planuota perkelti į Dzūkiją, tačiau šiose vietose vyrauja pušynai, o stumbrai – lapuočių miškų gyventojai. Tytuvėnų apylinkės pasirinktos kaip patrauklios dėl to, kad čia yra nemažai menkaverčių uosialapių klevų, kuriais maitintis galės atkelti nauji gyventojai.

Stumbras – stambiausias dabartinis Europos miškuose gyvenantis laukinis žvėris. Šiuo metu pasaulyje jų yra vos 3500, jie yra įrašyti į tarptautinę bei Lietuvos raudonąsias knygas. Senovėje tai buvo plačiai paplitęs žvėris, tačiau dėl aktyvaus medžiojimo 18 a. viduryje LDK giriose jo nebeliko. Į Lietuvą jie vėl atvežti 1969 m., nuo to laiko jų populiacija pagausėjo iki beveik 200 individų, dauguma jų gyvena stumbrynuose.

 

Tytuvėnų regioninio parko informacija

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt