Sveikinome Žemę
2017-03-21

 

Jau tapo tradicija kovo 20-ąją, pasaulinę Žemės dieną, paminėti Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre. Žemė - mūsų visų namai, tad ši šventė džiugino tiek mažuosius, tiek vyresnius parko lankytojus.

 

 

Pirmoji renginio dalis vyko šalia lankytojų centro. Mažieji šventės dalyviai – Tytuvėnų lopšelio-darželio „Voveriukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai bei Tytuvėnų gimnazijos 1-4 klasių pradinukai – į Tytuvėnų regioninį parką atsinešė begalę gerų norų, linkėjimų Žemei. Kad būtų linksmiau, muzika ir dainomis pasirūpino Tytuvėnų kultūros centro darbuotojai.

Iškėlus Žemės vėliavą, ant ištiestų virvių tarp medžių mažieji pakabino pavasarį pranašaujančius pačių pagamintus popierinius paukštelius. Paukščiai – pirmieji pavasario pranašai, pirmieji jie ir pasveikino Žemę.

Parko darbuotojai įkūnijo Juodosios tetulės ir vargšės mergaitės vaidmenis. Vaikams buvo smalsu, kas toji Juodoji tetulė, kur ji slepiasi, kurios taip ieškojo nelaiminga mergaitė.  Pasirodo, tai mūsų Žemė, kuri mus dieną naktį nešioja, maitina ir saugo. Po graikinį riešutą – kaip paslaptingą žemės turtų kupiną simbolį – Juodoji tetulė apdovanojo kiekvieną. Vaikų būriai šoko rateliais, judėjo „traukinuku“ vorele. Tytuvėnų gimnazijos mokiniai sveikino Žemę dainomis.

Kokia šventė be vaišių? Visi vaišinosi saldžia garuojančia koše ir karšta arbata.

Kita renginio dalis tęsėsi lankytojų centre. Čia rinkosi vyresnieji Tytuvėnų gimnazijos mokiniai ir mokytojai, atvyko Tytuvėnų miestelio seniūnas R. Čerkauskas.

Regioninio parko ekologė Deima Pranckūnienė vedė viktoriną „Žemės paslaptys ir turtai“, klausimus uždavė ir Tytuvėnų miesto seniūnas.  Gimnazistai aktyviai dalyvavo, atsakinėjo į klausimus. Teisingai atsakiusieji gavo dovanų po inkilą ir saldžią dovanėlę.

Galiausiai žalioji pamoka apie žemę – mūsų namus, privertė susimąstyti, kad savo planetą privalome branginti, saugoti kiekvienas. Mūsų darbai,  kad ir mažyčiai – elektros ir popieriaus taupymas, saikingas automobilio naudojimas – padeda išsaugoti nuolat senkančius Žemės išteklius.

Dėkojame visiems padėjusiems organizuoti ir dalyvavusiems pasaulinės Žemės dienos šventėje. Tikimės, kad nuoširdūs sveikinimai Žemei, gautos žinios, paskatins išlaikyti harmoningą žmogaus ir žemės tarpusavio ryšį.

 

Tytuvėnų regioninio parko direkcijos informacija

 


 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt