Tytuvėnuose – tėvo bei sūnaus Pacevičių parodos atidarymas
2017-02-07

 

Visi keturi metų laikai vienu metu – tokį vaizdą galima pamatyti užsukus į Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrą. Čia eksponuojama Aloyzo Pacevičiaus bei jo sunaus, Aloyzo jaunesniojo, tapybos darbų paroda. Akį traukia lietuviškos gamtos peizažai, spalvingi natiurmortai.

 

Paroda surengta neatsitiktinai: vyresniajam dailininkui sausio mėnesį sukako 80 metų. Simboliška, kad eksponuojami abiejų – tėvo ir sūnaus – darbai. Tai – graži šeimos idėjų tąsa, talento kelionė iš kartos į kartą. Vyresnysis, vaikystę praleidęs Viekšniuose, nuo mažens mielai piešė, apipavidalindavo mokyklos sienlaikraščius, teko dirbti su tuomet būtina agitacine medžiaga. 1960 metais atvyko į Tytuvėnus paskui būsimą žmoną, vedė, čia 1961 m. gimė ir kitas šeimos dailininkas, Aloyzas jaunesnysis.

Mažąjį Aloyzą dailė traukė ypatingai stipriai. Per pamokas nuolat piešdavo, mokytojai skųsdavosi tėvams, rodydami krūveles piešinių – vaiko dėmesį nuo mokslų pamokų metu dažnai nukreipdavo rankoje laikomas pieštukas. Baigęs mokyklą gyvenimą susiejo su menais – įstojo į Šiaulių pedagoginį institutą. Šiuo metu gyvena Kaune, o tapyba – didelę laiko dalį užimantis hobis. Na, o mama ir žmona Vanda Pacevičienė – didžiausia dailininkų kritikė, visuomet pasakanti savo nuomonę apie kūrinį. Kartu ji – ir didžiausa jų rėmėja, besidžiaugianti talentingais vyru ir sūnumi.

Parodos atidaryme dalyvavo gausus būrys tytuvėniškių bei svečių. Abu autoriai sulaukė daugybės sveikinimų, o A. Pacevičiui vyresniajam įteikta ir Kelmės rajono savivaldybės mero padėka. Tytuvėnų gimnazijos maironiečiai pokalbius papildė meniniais intarpais, muzikos mokyklos atstovai – jaukiai suskambusiomis natomis, o Tytuvėnų kultūros namų komanda – dainomis. Paroda eksponuojama iki kovo mėnesio pradžios, kviečiame užsukti ir nepamiršti palikti savo įspūdžių atsiliepimų knygose.

 

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė

Nuotraukos B. Buchienės

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt