„Raskilos“ gimtadienis
2016-12-23

 

Moterų klubas „Raskila“ švenčia septynerių metų gyvavimo ir veiklos sukaktį. Kadangi ši data sutampa su Advento laikotarpiu, moterys nutarė pakviesti keletą savo bičiulių bendrai pavakaroti prie improvizuoto Kūčių-Kalėdų stalo. Be šešių pagrindinių klubo narių prie stalo susėdo ir Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vytautas Stonys, reindžerė Ieva Jokubauskaitė, vyr. specialistė Agnė Areliūnaitė, kultūrologė Agnė Buchaitė, moterų padėjėja Janina Siliūnienė, bibliotekininkė Dalia Galbuogienė bei šių eilučių autorė. Susitikimas vyko Tytuvėnų regioninio parko direkcijos salėje. „Raskila“ džiaugiasi, kad regioninio parko direktorius ir darbuotojai labai maloniai bendrauja ir leidžia naudotis patalpomis.

 

Vakaronę vedė ir Advento prasmes aiškino pastovi „Raskilos“ renginių vedėja Dalia Galbuogienė. Kaskart, savo pasakojimu įsiterpdama į programą, ji vis uždegdavo vieną iš keturių žvakių, paaiškindama, kad tai Pranašo arba Vilties, Betliejaus arba visiems skirto išganymo, Piemenų arba džiaugsmo ir Angelų arba meilės žvakės.

„Raskila“ parengė šventinę programą. Moterys skaitė proginių eilių posmus, giedojo įvairias giesmes, prisiminė įvairias tradicijas, dalinosi plotkelėmis ir maistu, patiekė toli gražu ne visiems žinomų Kūčių valgių. Buvo aptarta ir klubo steigimosi istorija. Pavyzdžiui, pradžioje siūlyta net keletas pavadinimų, bet išrinktas tuo metu populiarios dainos; ketinta užsiimti tik savo laisvalaikio organizavimu, bet per tuos septynerius metus paruošta per dvidešimt įvairių renginių plačiajai visuomenei. Moterys tapo tikru Tytuvėnų viešojo kultūrinio gyvenimo akcentu, rodo pavyzdį bendraamžiams ir daug jaunesniems miestelio gyventojams, kad nereikia laukti, kol tave kas nors užims ir palinksmins, tiesiog – reikia veikti.

 

Bronislava Buchienė

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt