Tarptautinės turizmo dienos renginiai
2016-09-13

Rugsėjo 27-toji - tarptautinė turizmo diena. Ta proga įvairios Kelmės krašto su turizmu susijusios įstaigos lankytojams paruošė išskirtinių pasiūlymų. Šių metų šūkis - "Turizmas visiems!".

 


 

RENGINIŲ PROGRAMA

  • Rugsėjo 27 d. 17 val. kviečiame į informacinį-pažintinį renginį Kelmės dvaro sodyboje, kuriame susipažinsite su turizmo galimybėmis Kelmės rajone, išgirsite, ką naujo ir dar neatrasto Jums gali pasiūlyti savas kraštas. Renginyje rėmėjų įsteigtais turistiniais prizais bus apdovanoti ir geriausiai Kelmės kraštą pažinusieji specialaus facebook‘o konkurso nugalėtojai. Taip pat susirinkusieji turės unikalią galimybę pirmieji sudalyvauti Kelmės krašto muziejaus atnaujintų ekspozicijų pristatyme „Kelmės istorijos pateikimas inovatyviomis priemonėmis“. Tai puiki galimybė pažinti savo rajoną ir jo istoriją kitaip: moderniai, patraukliai, įdomiai.

 

  • Rugsėjo 28 d. 10 ir 15 valandomis Tytuvėnų piligrimų centras kviečia į nemokamą edukaciją vienuolyne „Mažas šulinėlis, juodas vandenėlis...“. Apsilankę  galėsite apžiūrėti seniausias vienuolyno registracijos knygas, vizitacijos aktus, vyskupo Motiejaus Valančiaus laiškus. Taip pat žąsies plunksną pamirkę į rašalą, rašysite Jums labiausiai patikusią lotynišką sentenciją. Visą dieną bažnyčios ir vienuolyno ansamblio lankymas nemokamas.

 

  • Rugsėjo 29 d. 10 ir 15 valandomis Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras kviečia į nemokamą edukaciją „Žemaičių krikštas“, kurios metu dalyviai susipažins su Kražių bažnyčių istorija, aplankys Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią ir kitų bažnyčių stovėjimo vietas bei Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrą, kuriame užsiėmimų metu dėlios dėliones su Kražių bažnyčių vaizdais. Visą dieną Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro lankymas nemokamas.

 

  • Rugsėjo 30 d. 11 ir 15 valandomis Tytuvėnų regioninis parkas kviečia į nemokamą ekskursiją Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centre. Kiekvienas lankytojas centro ekspozicijose pasijus aktyviu dalyviu, o ne pastyviu stebėtoju. Žaismingai ir kūrybiškai Jums bus pateikta visa informacija apie saugomos parko teritorijos vertybes, lankytinas vietas, įdomiausius gamtinius maršrutus, o vėliau savarankiškai arba su gidu galėsite keliauti po gamtą!

 

  • Spalio 1 d. 9.30 val. kviečiame į nemokamą pažintinę ekskursiją, kurioje Jūsų lauks aktyvios Kurtuvėnų regioninio parko ir Kurtuvėnų dvaro pramogos. Vietų skaičius autobuse ribotas! Būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 27 d. el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba mob. 8 609 94871. Pirmiausia pasivaikščiosime 4,5 km ilgio pažintiniu ekologiniu taku aplink Juodlės ežerą, kuriame pažymėta net 12 stotelių. Keliaudami iš vienos į kitą susipažinsime su Kurtuvėnų regioninio parko kraštovaizdžiu, miškais, kertinėmis miško buveinėmis, pelkėmis, retų rūšių augalais, grybais bei gyvūnais. Pakeliui į Kurtuvėnų dvarą, nuvažiuosime prie didžiausių Lietuvoje Svilės šaltinių ir atsigaivinsime tyru vėsiu vandeniu. Atvykę į Kurtuvėnų dvaro centrą, pirmiausia surengsime iškylą, skanausime pačių atsivežtomis vaišėmis, pabendrausime. Pasistiprinę ir atgavę jėgas, apžiūrėsime autentiškai atkurtą dvaro sodybos kompleksą, kuriame vertingiausias pastatas – unikalus XVIII a. barokinis medinis svirnas. Taip pat apsilankysime mūrinėje XVIII a. Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje su senaisiais parapijos pastatais, užkopsime į Kurtuvėnų piliakalnį. Ekskursijos pabaigoje dalyvių laukia staigmena – jodinėjimas žirgais ir važiavimas „brička“ Kurtuvėnų dvaro žirgyne!

 

Kviečiame VISUS aktyviai dalyvauti ir

atrasti neatrastą, patirti nepatirtą, pažinti nepažintą...

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt