There are no translations available.
Priešpaskutinį vasaros šeštadienį rinktis Giliaus ežero pakrantėje Tytuvėnuose tapo gražia tradicija – jau šešerius metus aktyviai bei azartiškai praleisti dieną kviečia Tytuvėnų regioninio parko bei Kelmės rajono savivaldybės organizuojama šventė “Tytuvelo”. Šiemet dalyvių bei žiūrovų vėl laukė žygiai dviem trasomis, krepšinio varžybos, orientavimosi žaidimas “Iššifruok, surask ir nusifotografuok prie 15 objektų”, irklenčių varžybos bei lenktynės aplink Giliaus ežerą, kurių nugalėtojai buvo apdovanoti piniginiais prizais.
|

|
Šventė kaip ir visuomet prasidėjo dviračių žygiais: ilguoju maršrutu, kurio metu buvo aplankytas Miško muziejus, Pagryžuvio dvaras ir parkas, Kubilių piliakalnis, Mockaičių (Johampolio) bei Tytuvėnų dvarvietės, vedė du gidai, buvo sudarytos lėtesnė ir greitesnė grupės. Pakeliui dviratininkai sustojo pasivaišinti šaltibarščiais. Kaip ir kasmet, vadovai išrinko bei apdovanojo šauniausius žygio dalyvius, jais tapo: Monika Juškaitė (31 km., greitoji grupė), Kostas Vasiliauskas (31 km., lėtoji grupė) ir mažoji Saulė, keliavusi 13 km.
Pirmoje dienos pusėje į paieškas pasileido ir mįslių mėgėjai: šiemet objektai buvo užšifruoti mįslėmis ir apytikrėmis vietomis žemėlapyje. Šis žaidimas buvo sutiktas ypač azartiškai, kadangi reikėjo ne tik minti, bet ir gerokai pasukti galvą.
Krepšinio varžybose varžėsi šešios komandos, nugalėtojais tapo svečiai iš Pasvalio „Alsteka“; antrą vietą užėmė tytuvėniškiai „Liepukai“, o trečią taip pat vietiniai „Viengungiai“. Vaikų varžybos vyko mokyklos aikštėje, čia vaikai buvo suskirstyti į 4 amžiaus grupes. 3-4 m. kategorijoje nugalėtoju tapo Nerilė Norvilaitė, 5-7 m. pirmos vietos nugalėtojais tapo du vaikai: Izabelė Čižauskaitė bei Joris Kurlavičius, 8-10 m. – Titas Gričius, o 11-12 m. grupėje – Naglis Baranauskas.
Nors vanduo šiluma nelepino, čia taip pat virė įnirtinga kova – dėl geriausiojo vardo rungėsi 23 irklentininkai. Pirmąsias vietas laimėjo Rimvydas Remeikis bei Jūratė Aurilaitė.
Praeitais metais pirmą kartą organizuotos lenktynės aplink Giliaus ežerą tuomet susilaukė didelio susidomėjimo bei dalyvių ir žiūrovų azarto, tad buvo nuspręsta jas surengti ir šiemet. Prieš penktą valandą nekantraudami prie starto linijos rikiavosi dviratininkai, kurie startavo kas minutę. Iš viso savo jėgas bandė 29 dalyviai (pernai – 23). Greičiausias buvo ir pagrindinį 150 eurų prizą laimėjo šiaulietis Giedrius Baliutavičius (jis tapo laimėtoju ir 2015 m.), apsukęs ežerą per 8:57 minutės, antrą vietą ir 70 eurų prizą laimėjo taip pat šiaulietis Tadas Andrulis (8:58 min.), na o trečioji vieta ir 30 eurų prizas atiteko Pauliui Kurlavičiui iš Kauno (9:15 min.). Trasa dėl oro sąlygų šiemet buvo sudėtingesnė, nei pernai.
Vakarinę šventės dalį pradėjo apdovanojimai, kuriuos vedė žurnalistas Ervinas Romanovas. Pradžios žodį tarė Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vytautas Stonys bei Kelmės rajono administracijos direktorė Irena Sirusienė. Dovanas nugalėtojams įteikė Vytautas Stonys, Irena Sirusienė, dieną pati taip pat keliavusi ilgąja dviračių žygio trasa (31 km.), Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas, jo pavaduotojas Teisutis Majauskas, Lietuvos policijos talismanas šuo Amsius, ir, žinoma, kelionių vadovai bei kiti varžybų organizatoriai.
Po oficialių apdovanojimų bei sveikinimų žiūrovams grojo liepsningieji rokeriai „Fire It Up“ bei „AC/DC Project“, sielas virpinę visiems gerai žinomomis garsiųjų amerikiečių dainomis „Highway to hell“, „Thunderstruck“ ir kitomis. Po to vyko šokiai, kuriems vadovavo įdomus svečias – DJ Gamtoj.
Prie šventės organizavimo prisidėjo daug žmonių bei organizacijų: Tytuvėnų regioninis parkas drauge su Kelmės rajono savivaldybe, savanoriai (gimnazijos mokiniai, mokytojai, aktyvūs parko direkcijos pagalbininkai), dovanomis bei piniginėmis lėšomis parėmė J. Jagmino šeima, Lietuvos policija, UAB „Egritmeda“, , UAB „Andus LT“, UAB „Antivis“, Sodyba „Tytuvėnų papartis“, UAB „Autokastus“, UAB „Sivita“, UAB „Girilis“, „Red Bull“, „X Pro“, „Fanatic“, „Surfwax“. Skelbimą maketavo jaunas perspektyvus fotografas Alanas Augustas Buivydas (AAB Media), Informaciniai partneriai: „Saulės radijas“ bei „Šiaulių kraštas“.
Tytuvėnų regioninio parko direkcijos kultūrologė Agnė Buchaitė
















|