Atidarytas Šiaulės žemės apžvalgos bokštas
2016-05-17

„Čia, nuostabioje vietoje, Radviliškio rajono gyventojų vadinamoje paprastai, tiesiog Šiaulėnų kalniukais, iškilęs apžvalgos bokštas tikrai taps turistų, gamtos ir istorijos mėgėjų traukos objektuׅׅ“, – sakė Antanas Čepononis, Radviliškio rajono savivaldybės meras, dalyvavęs Šiaulės žemės apžvalgos bokšto atidarymo šventėje.

 


 

„Prieš šešerius metus tai, ką šiandien atidarome, buvo tik kelių žmonių mintyse. Sunkiai tikisi, kad čia, Šiaulės žemėje, iškilo 21 metro apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria fantastiški Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdai. Tai, ką dabar matote, yra bendro darbo rezultatas. Ačiū Radviliškio rajono savivaldybei, kuri palaikė, skatino, padėjo įgyvendinti aplinkotvarkos darbus, kūrė dviračių ir pėsčiųjų maršrutą po Šiaulės žemę. Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šiandienos rezultato“, – sakė Vytautas Stonys, Tytuvėnų regioninio parko direktorius.


Tytuvėnų regioninio parko direktorius dėkojo visiems, prisidėjusiems prie bokšto statybos: Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai – už galimybę grožėtis Gomertos kraštovaizdžio draustiniu iš paukščio skrydžio, Radviliškio rajono savivaldybei – už nuoširdžias pastangas ir svarų indėlį pritaikant lankymui Šiaulės žemę, UAB „Projektų rengimo centras“ architektei Linai Šantaraitei – už originalų apžvalgos bokšto projektą, Panevėžio statybos tresto darbuotojams  – už nuoširdų ir sąžiningą darbą statant Šiaulės žemės apžvalgos bokštą. Padėkos įteiktos visiems, kurie prisidėjo prie šio objekto įrengimo ir pritaikymo turizmui.


Susirinkusius į šventę pasveikino Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andriulis, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Projektų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Saulius Dragūnas.


Skambant Šeduvos gimnazijos pučiamųjų orkestro (vadovas – Kęstutis Meškauskas) atliekamam maršui, Radviliškio ir Kelmės rajonų merai A. Čepononis ir V. Andriulis, Tytuvėnų regioninio parko direktorius V. Stonys ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovas S. Dragūnas perkirpo juostelę, o jau tuomet į bokštą lipo visi, norintys pasigrožėti Gomertos kraštovaizdžio draustiniu. Jiems virš galvų skraidė ir šventės akimirkas iš viršaus fiksavo Šiaulių jaunųjų technikų klubo narių valdomi aviamodeliai. Šventėje šoko Radviliškio miesto kultūros centro šokių grupės „Šelmiukai“ (vadovas Edmundas Verpetinskas) bei Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos šokių grupės „Regtaimas“ (vadovė Valerija Jurgauskienė) šokėjai.


Dviračių trasą išbandę Radviliškio V. Kudirkos pagrindinės mokyklos, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos ir Šaukoto pagrindinės mokyklos mokinių mokiniai buvo pavargę, bet laimingi. Jiems, pirmiesiems išbandžiusiems Šiaulės žemės dviračių trasą, Tytuvėnų regioninio parko reindžerė Ieva Jokubauskaitė bei Radviliškio rajono savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vytautas Simelis įteikė tai liudijančius pažymėjimus.


Vakare prie Šiaulės bokšto vykusiame Šaukoto ir Šiaulėnų miestelių kraštiečių sambūryje linksminosi ir liaudiškos muzikos kapelos „Radvija“ bei Šaukoto ir Šiaulėnų muzikantų klausėsi iš šių apylinkių kilę, čia gyvenantys žmonės. Jiems ši šventė – puiki proga į gimtus kraštus pakviesti visus, kurie pakėlė sparnus kitur.


Apžvalgos bokštas pastatytas tarp Šiaulėnų ir Šaukoto esančiuose kalneliuose, nuo kurio atsiveria fantastiški Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdai. Užlipus į jį atsiveria kvapą gniaužianti panorama: galima pamatyti ne tik Radviliškio miestą ir jo apylinkes, bet ir Rėkyvą. Prie bokšto įrengtas pėsčiųjų takas, juo galima nueiti iki Kudinų piliakalnio, kitaip vadinamu Šiaulės kalnu. Netoliese yra Varpinės kalnas, šiek tiek atokiau – Kartuvių kalnas. Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkėse išsidėsčiusius objektus galima pasiekti ne tik automobiliu, bet ir dviračiu. Parengtos dvi trasos (viena – apie 22 kilometrų, kita – apie 17 kilometrų), jos apjungia įdomius lankytojams objektus: Diktariškių, Šiaulėnų dvarus, Šiaulėnų Šemetų koplyčią, Šiaulėnų krašto muziejų. Tikimasi, kad ši vieta taps turizmo traukos objektu ir paskatins atvykti kuo daugiau turistų į Radviliškio kraštą.

 

Apžvalgos bokšto vieta: http://www.maps.lt

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos


 

Atidarytas Šiaulės žemės apžvalgos bokštas

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt