There are no translations available.


Medžių sodinimas prie Bridvaišio ežero
2016-05-03
There are no translations available.

 

Turbūt daugeliui Tytuvėnų miesto gyventojų, apsilankiusių pagrindiniame miesto paplūdimyje prie Bridvaišio ežero, kilo klausimas: kodėl kertami sveiki medžiai ir tuoj pat jų vietoje sodinami kiti? Šie darbai buvo vykdomi dėl labai svarbios priežasties. Daugelis nesusimąsto, kokios medžių rūšys auga šalia mūsų ir koks jų vaidmuo Lietuvos gamtoje. Bridvaišio pakrantėje buvo iškirsta iš uosialapių klevų susiformavusi gyvatvorė.

 


 

Uosialapis klevas – tai atėjūnas iš Šiaurės Amerikos, ypač plačiai paplitęs Lietuvoje. Šiandien jo gausus paplitimas kelia grėsmę vietinėms rūšims, nes tai yra nelepus, lengvai prisitaikantis prie bet kokių augimo sąlygų augalas. Daugelis vietinių rūšių „neatlaiko“ jo konkurencijos ir pasitraukia iš savo gimtųjų vietų. Taip pat šis augalas anksti pavasarį skleidžia be galo daug žiedadulkių, kurios daugeliui žmonių gali būti alergijos pasireiškimo priežastimi.  Uosialapio klevo, kaip invazinės ir agresyvios rūšies naikinimas vyksta visoje Lietuvoje.  Naudojamos tiek fizinės, tiek cheminės naikinimo priemonės. Geriausias rezultatas pastebimas derinant abu šiuos būdus vienu metu: kertant medžius ir krūmus, naikinant atžalas ir naudojant herbicidus. Nupjovus uosialapio klevo medį, jo vietoje išauga daugybė atžalų, todėl šis naikinimo būdas reikalauja pastovios, kasmetinės priežiūros, kol atžalų augimas apsilpsta.

Tytuvėnų miesto seniūnijos darbuotojų dėka uosialapių klevų gyvatvorės neliko, o jų vietoje puikuojasi  Tytuvėnų gimnazijos moksleivių pasodintos liepaitės. Kol liepos suaugs į gražią gyvatvorę, visiems dar reikės pasistengti: seniūnijos darbuotojams naikinti uosialapių klevų atžalas, kad neužgožtų liepaičių, o mums visiems – saugoti pasodintus medžius ir sudrausti besikėsinančius juos laužyti.

Dėkojame visiems, dalyvavusiems šioje medelių sodinimo akcijoje: Tytuvėnų miškų urėdijai (už liepų sodinukus), Tytuvėnų gimnazijos moksleiviams ir mokytojams už pagalbą sodinant medelius ir Tytuvėnų miesto seniūnijos darbuotojams, padėjusiems ne tik sodinti medelius, bet ir tvarkiusiems aplinką, bei parūpinusiems kuolų jauniems medeliams.

 

Tytuvėnų regioninio parko informacija

 

Uosialapis klevas

 


 

 
There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt