There are no translations available.


Diena, skirta Žemei
2016-04-07
There are no translations available.

 

Pasaulinė Žemės diena (kovo 20 d.) pradeda mėnesio trukmės laikotarpį, skirtą Žemei. Šiuo metu prisimename jos ypatingą svarbą mūsų gyvenime, darome gerus darbus, mokome vaikus mylėti ir saugoti savo planetą – juk ji yra mūsų vienintelė. Tradicinė, Žemei skirta diena, surengta ir Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre. Jos metu vaikai nuo pačių mažiausių iki gimnazistų žaidė įvairius žaidimus, dainavo, rašė Žemei laišką, klausėsi paskaitos apie paukščius bei dalyvavo viktorinoje.

 


 

Rytinė dalis prasidėjo mažųjų eitynėmis – ryškiomis liemenėmis pasipuošę pulkeliai, vedami auklėtojų ir mokytojų, vienas po kito traukė į pievutę greta lankytojų centro, kur jų jau laukė muzika, o ant laužo burbuliuodama virė košė. Iškėlus Žemės vėliavą, reindžerė Ieva papasakojo beeidama į darbą sutikusi ežiuką, besišvarinantį savo kiemelyje, ir paprašė visų vaikučių pakelti pamatytą šiukšlę, išmesti ją į tam skirtą vietą – juk ne tik ežiukas, bet ir pelytės, įvairūs paukščiukai jau atsibudo, grįžo iš po žiemos, tegul jų namai būna švarūs.

Tytuvėnų jaunimo mokyklos ir Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus mokiniai drauge su mokytoja pamokė vaikus įvairių žaidimų, drauge šoko rateliuose, vorele „traukinuku“ keliavo į greta esantį šilą apkabinti medžių, kultūros centro darbuotojai pasirūpino smagia muzika bei dainomis. Visi vaikai iš akmenukų ir kankorėžių sudėliojo žinutę žemei „Aš myliu Žemę“. Galiausiai vyko tradicinis košės ir arbatos skanavimas – šiemet ji buvo saldi. Galiausiai, mojuodamos pasiliekantiems, ryškialiemenės vaikučių grupelės patraukė atgal į darželį bei mokyklą.

Atsikvėpti buvo visai nedaug laiko – vos pasibaigus linksmybėms lauke, į salę ėmė rinktis vyresnieji gimnazijos mokiniai bei mokytojai, svečiai ir kiti žiūrovai. Atvyko Kelmės, Raseinių, Radviliškio rajonų savivaldybių vyriausieji specialistai – ekologai, Tytuvėnų miesto, bei apylinkių seniūnai, darbuotojai.

Visi su dideliu susidomėjimu išklausė Lietuvos ornitologų draugijos darbuotojos Eglės Pakštytės paskaitą apie Tyrulių pelkės paukščius. Laikas tikrai neprailgo, lektorės gyvybingas pasakojimas apie retuosius pelkės gyventojus tikrai daug ką sužavėjo. Buvo galima ne tik pamatyti nuotraukų, išgirsti įdomių paukščių gyvenimo faktų, bet ir paklausyti jų balsų.

Po paskaitos Tytuvėnų gimnazija pagerbė savo mokinius, dalyvavusius įvairiose gamtamokslinėse olimpiadose bei pasiekusius aukštų rezultatų. Renginio kulminacija tapo tradicinė viktorina „Mano Žemė - Lietuva“, kur klausimus renginio dalyviams pateikė svečiai iš savivaldybių ir seniūnijų. Žinoma, teisingai atsakiusieji, buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, kurias paruošė patys svečiai. Reindžerė ir didiesiems priminė, jog pavasaris – švaros metas. Kartais tiesiog keliaudami į darbą ar vaikščiodami gamtoje pastebime pakelėje kėpsančią po žiemos užsilikusią šiukšlę, pakelkime ją ir nuneškime į tam skirtą konteinerį – padarykime šiukšles „reta, nykstančia rūšimi“ – tik jos tikrai niekas nepasiges.

 

Tytuvėnų regioninio parko informacija

Last Updated on 2016-04-07
 
There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt