There are no translations available.


Balandžio pirmosios pokštas: gamtos keistenybės
2016-04-01
There are no translations available.

 

Šiemet ir vėl krėtėme pokštus - džiaugiamės, jog mūsų žinutė apie stirną albinosę sulaukė daug dėmesio ir komentarų. Tikimės, jog ne tik praskaidrinome nuotaiką, bet ir suteikėme papildomų žinių. Šioji stirnaitė tikrai egzistuoja - jos iškamšą galite išvysti Tytuvėnų Miško muziejuje.

 


 

Diena be juoko – iššvaistyta diena (Čiarlis Čiaplinas).

Nuoširdžiai tikime, kad pokštas apie Tytuvėnuose pastebėtą baltą stirną tikrai neleido skaitytojams iššvaistyti dienos veltui! Bet, kaip ir kiekviename mele, čia irgi yra nemaža dalis tiesos. Šis retas stirnino albinoso egzempliorius yra tikrų tikriausias Tytuvėnų miškų urėdijos  “Miško muziejaus” eksponatas.

Muziejus pirmą kartą lankytojams duris atvėrė 1962 m. Jo įkūrimo istorija siejama su tuometiniu miškų ūkio direktoriumi Enriku Juzeliūnu, kuris turėjo senovinio Lietuvos miškų gyvūno tauro ragus, rastus Dubysos šlaituose. Tai buvę apie 2000 metų senumo ragai – nepaprastai retas ir įdomus eksponatas, įvertintas ir prof. Tado Ivanausko. Ragai buvo padovanoti Kauno zoologijos muziejui, o mainais už tai į Tytuvėnus buvo atsiųsta grupė specialistų, kurie apie du mėnesius darbavosi ruošdami eksponatus.

Greta daugelio įdomių muziejaus eksponatų, čia galite pamatyti ir mūsų pokšto herojų - stirniną albinosą. Ir tikrų tikriausia tiesa, kad šis stirninas prieš keliolika metų buvo rastas sužeistas Užpelkių miškuose, Kelmės rajone.

Kviečiame atvykti ir įsitikinti savo akimis.

 

Balandžio pirmosios pokštas:

 

Tytuvėnų regioninio parko specialistams, kovo pabaigoje  tikrinant teritoriją, pavyko užfiksuoti itin retą gamtos reiškinį – baltą stirną! Tikra laimė, kad fotoaparatas buvo po ranka, tad šiuo retu foto kadru galime pasidalinti ir su skaitytojais.

Balta stirna pastebėta Tytuvėnų šilo pakraštyje, ties miškininkų gyvenviete. Supratome susidūrę su retu reiškiniu gamtoje – albinosu. Tikėdamiesi išsamesnės informacijos apie šį reiškinį, susisiekėme su laukinės faunos žinovu iš Vilniaus prof. R. Palubinsku. Profesorius papasakojo jog šie gražūs ir pažeidžiami gyvūnai yra itin reti. Jų  organizme visai nėra jokio pigmento, todėl jų oda, kailis yra balti, o akys rožinės. Nors ir labai ypatingi, albinosai susiduria su daugybe kliūčių. Jie prastai mato, vengia saulės šviesos, todėl jiems sunku susirasti maisto ar pastebėti priešą. Todėl visiškai nekeista, kad šis stirninas užfiksuotas gyvenvietės pakraštyje.

Ši nepamirštama akimirka tik dar kartą įrodo, kokia nuostabi, paslaptinga ir pilna išdaigų yra mūsų gamta. Saugokime ją!

 

 

Tytuvėnų regioninio parko direkcijos informacija

 

 
There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt