Tytuvėnų regioninio parko produkto ženklo turėtojai
2015-05-19

Vis dažniau Lietuvoje galima pamatyti bei įsigyti įvairiausių gaminių, pažymėtų simboliniu paukštuko ženklu. Jo „pilvelyje“ įtaisytas ženkliukas – regioninio arba nacionalinio parko emblema, rodanti, kad šis gaminys kilęs iš tam tikros vietovės. Tytuvėnų regioninis parkas – ne išimtis. Šiuo metu Tytuvėnų regioninio parko produkto ženklas yra suteiktas trims žmonėms. Tai – Šiluvos seniūnijoje gyvenanti ir tradicinių verslų produktų gamyba užsiimanti tautodailininkė Inija Ambrozienė, Šaukoto seniūnijos gyventojas bitininkas Virginijus Poškus, Radviliškio rajone, Kaunietiškių kaime įsikūrusio "Bičių terapijos centro savininkas, bitininkas Židrūnas Japertas.

 


Inija Ambrozienė daugelio žinoma dėl savo kruopščiai vašku marginamų margučių bei nuostabių šiaudinių sodų. Ji taip pat mezga riešines, riša verbas, kuria kitokius darbelius. Jos darbų parodos keliauja iš vienos vietos į kitą, o ji pati kartais dalinasi patirtimi ir žiniomis bibliotekose, mokyklose.


Virginijus Poškus, bitininkaujantis nuo 2004 metų, turi 122 avilius, kuriuos laiko Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje. Čia bitutės iš švarių, toli nuo judrių kelių esančių pievų, namo neša iš daugybės žiedų surinktas gėrybes. Iš jų gaminamas medus, pikis, duonelė ir kiti produktai. Bitininko medų vertina ne tik aplinkiniai gyventojai, jį taip pat superka UAB “Lietuviškas medus”.

Židrūnas Japertas, bitininkas ir edukatorius, Radviliškio rajone, Kaunietiškių kaime, įkūręs "Bičių terapijos centrą". Čia galima net pernakvoti nameliuose, kuriuose lovos įkurdintos ant avilių. Jis prekiauja savo bitininkystės ūkio produktais bei jų mišiniais, veda ekskursijas po bityną, edukacijas.


Šis produkto ženklas – tai vienas iš būdų skatinti parko lankytojus paslaugas ir produktus įsigyti iš vietos gyventojų. Jis padės atpažinti, kad paslauga teikiama, ar produktas pagamintas vietos gyventojo. Ženklas sukurtas bendradarbiaujant Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, valstybinių parkų, biosferos rezervato ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijoms ir nevyriausybinei aplinkosauginei organizacijai Baltijos aplinkos forumas. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros Lietuvos saugomose teritorijose. Norintys gauti Tytuvėnų regioninio parko produkto ženklą ar sužinoti apie jį daugiau, informacijos gali ieškoti parko interneto svetainėje bei kreiptis į jo darbuotojus.

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Agnė Buchaitė

 


Atnaujinta 2019-09-12
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt