Sukilėlių vado Z. Citavičiaus žūties vieta
2013-11-04

 

1863 metų vasarą įsisiūbavus sukilimui carinės Rusijos vadovai metė didžiules karines pajėgas į Lietuvą. Lietuvoje veikė 69 kovos pulkai, iš jų 8 gvardijos pulkai, 19 atskirųjų dalinių, sukilėlius persekiojo nuo 90 iki 150 tūkstančių baudėjų. Kai tuo tarpu, dalgiais, šakėmis ir vienu kitu medžiokliniu šautuvu ginkluotų sukilėlių buvo apie 15 tūkstančių.


Vieną iš pirmųjų sukilėlių būrių Kelmės rajone organizavo Raseinių apskrities karinis viršininkas Zigmantas Citavičius. Jis buvo gimęs Bazilionų dvare, mokęsis Peterburge, baigęs kadetų korpusą, tarnavęs artilerijoje, turėjo Rusijos karininko laipsnį. Grįžęs į Lietuvą gyveno Šaukoto dvare.


Sukilėlių stovykla buvo įrengta Vyčių kaime, bet po kiek laiko perklta į Čigonpievę prie Tytuvos upelio. Čia Velykų dieną ir įvyko didelis mūšis, kuomet išdaviko atvesta caro karuomenė apsupo sukilėlius.

Z. Citavičiaus žuvimo vietoje guli akmuo, kuris dabar yra aptvertas tvorele. Šalia stovi informacinis stendas. Vietą galima rasti vadovaujantis nuorodomis keliaujant miško keliuku.

Nuoroda žemėlapyje:

Atnaujinta 2013-11-11
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt