Tytuvėnų miestelyje yra net aštuonios kapinaitės:

Katalikų kapinės, veikiančios ir šiandien. Tai - didžiausios miestelyje esančios kapinaitės. Jų centre yra dar viena koplyčia, pastatyta miesto gyventojo Juozapo Kaminsko. Tai - keturkampis pastatas, 7,5*8,5 m. dydžio, 9 m. aukščio, iš akmens mūro, dengtas čerpėmis. Ten palaidota Kaminskų šeima. Priekinės sienos dešinėje pusėje akmenyje iškalta 1827 m. data. Žmonės pasakoja, kad iš bažnyčios į šią koplyčią veda požemiai.
Sentikių (dar vadinamos rusų) kapinaitės. Jos taip pat yra veikiančios. Išlikę senųjų vartų stulpai. Visai šalia šių kapinaičių yra tarybinių karių kapinės, skirtos kariams, žuvusiems 1941-1945 m. kare. Šios kapinės yra įtrauktos į kultūros vertybių registrą (Nr. 10934).
Vokiečių (evangelikų) kapinaitės - jau neveikiančios, apsuptos namų, įterptos tarp Pušyno ir Klemės gatvių. Turi senovinius vartus. Deja, dalis teritorijos buvo sunaikinta tarybiniais metais, o dabar likusiame aptvertame plote esantys paminklai - nuniokoti niekadėjų.
Su žydų genocidu susiję palaidojimai: B. Chveideno kapas šalia Šilo stadiono; žydų vaikų bei moterų kapavietė; vyrų kapavietė.
Dar vienos kapinaitės - kalnelis netoli katalikų kapinių, už gyvenamųjų namų Romerienės gatvėje.
|