Aštuonios Tytuvėnų kapinaitės
2013-11-04

Tytuvėnų miestelyje yra net aštuonios kapinaitės:

 

Katalikų kapinės, veikiančios ir šiandien. Tai - didžiausios miestelyje esančios kapinaitės. Jų centre yra dar viena koplyčia, pastatyta miesto gyventojo Juozapo Kaminsko. Tai - keturkampis pastatas, 7,5*8,5 m. dydžio, 9 m. aukščio, iš akmens mūro, dengtas čerpėmis. Ten palaidota Kaminskų šeima. Priekinės sienos dešinėje pusėje akmenyje iškalta 1827 m. data. Žmonės pasakoja, kad iš bažnyčios į šią koplyčią veda požemiai.

 

Sentikių (dar vadinamos rusų) kapinaitės. Jos taip pat yra veikiančios. Išlikę senųjų vartų stulpai. Visai šalia šių kapinaičių yra tarybinių karių kapinės, skirtos kariams, žuvusiems 1941-1945 m. kare. Šios kapinės yra įtrauktos į kultūros vertybių registrą (Nr. 10934).

 

Vokiečių (evangelikų) kapinaitės - jau neveikiančios, apsuptos namų, įterptos tarp Pušyno ir Klemės gatvių. Turi senovinius vartus. Deja, dalis teritorijos buvo sunaikinta tarybiniais metais, o dabar likusiame aptvertame plote esantys paminklai - nuniokoti niekadėjų.

 

Su žydų genocidu susiję palaidojimai: B. Chveideno kapas šalia Šilo stadiono; žydų vaikų bei moterų kapavietė; vyrų kapavietė.

 

Dar vienos kapinaitės - kalnelis netoli katalikų kapinių, už gyvenamųjų namų Romerienės gatvėje.

Atnaujinta 2013-11-13
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt