There are no translations available.


Iš lankytojų centro - į gamtą
2013-04-30
There are no translations available.

 

Lietuva - žalia šalis, turinti potencialą pažintiniam turizmui plėtoti. Unikali gamta, kraštovaizdžių įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys, gamtos ir kultūros paveldo objektai – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti apsilankius Lietuvos saugomose teritorijose. Atšilus orams pats laikas išeiti laukan, į gamtą. Tai - geriausias metas susipažinti su jūsų apylinkėse esančiais gamtos bei kultūros turtais bei aplankyti kitus įspūdingus Lietuvos kampelius.

 

 

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM įgyvendina ilgalaikį projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“, kuris vykdomas ES struktūrinių fondų paramos ir kitomis lėšomis. Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose įrengiami pažintiniai takai, regyklos, pritaikomi lankymui piliakalniai, statomi informaciniai stendai ir apžvalgos bokštai, atidaromi lankytojų centrai su naujomis moderniomis ekspozicijomis... Lankytojų centrų tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie saugomą teritoriją, kad lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats „atrasti“ mūsų krašto gamtos lobius. Kviečiama keliauti pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis tradiciniais arba neįprastais gamtos takais.

Tytuvėnų regioniniame parke jau nuo seno siūlomi įvairūs maršrutai pėsčiomis bei dviračiais. Šio projekto metu kviečiame aplankyti Giliaus ežero pažintinį taką bei keliauti Tytuvėnų dviračių trasa.

 

Giliaus ežero pažintinis takas

Gilius - vienas iš keturių didesnių Tytuvėnų miestą supančių ežerų, išsiskiriantis savo ypatinga spalva ir didele augalijos bei gyvūnijos įvairove. Ežero plotas 36  ha, o giliausia vieta siekia net 23,10 metrų.  Legenda byloja, kad ežeras atūžęs vesulu ir užkritęs ant čia augusio miško...

Smaragdinę žalsvą spalvą vandeniui suteikia ežerą maitinantys šaltiniai, kurių vanduo prisotintas iš žemių gelmių atneštais ištirpusiais karbonatais. Žalią vandens atspalvį paryškina ežero aplinkos atspindys vandenyje bei gelmėse esantys žalieji dumbliai.

Ežeras susiformavo prieš 10-14 tūkst. metų, tirpstant ledynams. Dabartinėje ežero vietoje slūgsojo masyvus ledo luitas, kuris laikui bėgant buvo užneštas žemėmis ir galutinai ištirpo tik visiškai atšilus klimatui. Ištirpęs ledyno vanduo ir pasiliko ledo suformuotoje dauboje.

Su Giliaus ežero gamtos turtais susipažinsite keliaudami 3,3 km ilgio pažintiniu taku, kuris veda nuolat besikeičiančia ežero pakrante. Kelionės trukmė - apie 2 val. Trumpam poilsiui pakvies jaukiai įrengti Giliaus ežero pliažai ir atokvėpio vietos. Keliaujant pažintiniu taku, plačiau susipažinti su ežero gyvūnijos ir augalijos įvairove padės įrengti informaciniai stendai.

Kaip atvykti


Tytuvėnų dviračių trasa.

Ilgis – 15 km. Reljefas nelygus. Nėra stačių pakilimų ar nusileidimų. Trasa žvyruota, kai kur danga - asfaltas. Važiuojama atviromis vietomis, Tytuvėnų miesto gatvėmis. Trasoje įrengta informacinė sistema, yra poilsio vietos su lauko baldais.
Keliaujant galima pamatyti storąją Tytuvėnų šilo pušį, mauzoliejinę koplyčią, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, Bridvaišio piliakalnį, užlipti į apžvalgos bokštą. Kelionė prasideda prie Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro. Kelionės trukmė apie 3 valandas.

Trasos žemėlapiai:

google map
detalus trasos žemėlapis

 

 

Last Updated on 2013-04-30
 
There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt