There are no translations available.


Žemės dieną - šventė Tytuvėnuose
2013-03-22
There are no translations available.

 

Trečiadienį greta Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro vyko Žemės dienos šventė. Saulė kaip tik tuo metu nepagailėjo savo spindulių.

Renginio pradžioje su daina buvo iškelta Žemės vėliava, svečiai pasakė po trumpą sveikinimą vaikams. Toliau su daina mažieji buvo kviečiami šokti, suktis ratelyje, jie ant žemės išdėliojo margaspalvį paukštį, kad tikrieji sugrįžtantys jį pamatytų iš dangaus ir pajustų pavasarį. O sugrįžusiems juk reikia namų, todėl mažiesiems parodėme, jog reikia įkelti į medį inkilą. Po inkilėlį su paraginimu pasitikti paukščius ir stebėti, kaip jie gyvena, gavo kieviena mažųjų klasė ar grupė. Šventės metu buvo suvalgyti trys kibirai košės, išgerta daugybė puodelių arbatos.

Vėliau lankytojų centro salė jau buvo pilna vyresnių vaikų – iš Tytuvėnų gimnazijos sugužėjo būrys mokinių ir mokytojų. Gamtos fotografas Marius Kavaliauskas paskaitė paskaitą apie Lietuvoje gyvenančius briedžius, kurią gausiai iliustravo savo darytomis nuotraukomis. Po to buvo paskelbti parko darbuotojų organizuotos moksleivių viktorinos laimėtojai, iš viso devyni 9-11 klasių mokiniai. Mokyklos atstovai renginio metu taip pat pagerbė savo gamtos mokslų olimpiadų prizininkus, buvo išdalinta kelios dešimtys padėkos raštų. Paskutinė renginio dalis įtraukė visus salėje sėdinčius – penki svečiai (iš Tytuvėnų ir Tytuvėnų apylinkių seniūnijos, Kelmės rajono savivaldybės, Tytuvėnų bendruomenės ir Urėdijos) visiems uždavė po tris klausimus ir teisingai atsakiusius apdovanojo dovanėlėmis.

Visi – tiek maži, tiek dideli – išsiskirstė lydimi džiaugsmingos, pavasariškos nuotaikos.

Agnė Buchaitė

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Last Updated on 2013-03-26
 
There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt