There are no translations available.


Lietuviškas vynas Tytuvėnuose
2013-03-22
There are no translations available.

 

Jau antrus metus Tytuvėnuose vyko renginys „Pažink lietuvišką vyną“. Atvykę vyno gamintojai pirmiausia apžiūrėjo bažnyčios vienuolyno ansamblį. Be kitų įdomybių gidė Rūta papasakojo apie tai, kad tarp vienuolių buvo ir vynininkas. Didelį susidomėjimą sukėlė rūsiai, nors ir nepavyko patekti į tą kur seniau buvo laikomas vynas – dabar čia įrengta katilinė. Į šį rūsį senais laikais buvo galima patekti tik pro vienuolyno vyresniojo (gvardijono) celę. Taip pat kalbėta ir apie tai, kad vienuoliai turėdavo sočiai maitintis. To reikėjo gyvenant žemoje temperatūroje. Ypač šaltuoju metų laiku, nes tokias dideles patalpas tų laikų priemonėmis pakankamai įšildyti buvo neįmanoma.

Renginio pradžioje svečias iš Vilniaus Ramūnas Pilvelis papasakojo apie vyno gamybą, degustavimo ypatumus. Vėliau kalbėjęs trakiškis Steponas Puipa pasidalino savo turtinga patirtimi apie vynuogių auginimą, veislių pasirinkimą. Taip pat pranešėjai atsakė į klausimus.

Vėliau vyko vynų degustacija – varžytuvės. Jų metu vyndariai pilstė savo gamybos vynus, pasakojo apie jų gamybą bei savo vyndarystės patirtį. Besiklausantieji vyną degustavo ir vertino. Geriausiais buvo pripažinti Ramūno Pilvelio vynuogių ir Laimos Stonienės vaivorų vynai. Didelį susidomėjimą sukėlė Tytuvėniškio Broniaus Rudzevičiaus aktinidijų, kelmiškio Viktoro Gulbino 8 metų senumo vynuogių vynai.

Vyndariams nugalėtojams buvo įteiktos atminimo dovanos bei lipdukai medaliai, nominuoto vyno butelių paženklinimui. Taip pat renginio metu buvo kalbėta, kad visi atsivežti degustuoti vynai yra geros kokybės, saviti ir įdomūs. Po renginio liko įspūdis, kad vyndarystė Lietuvoje tikrai plėtojama. Ir kas žino, gal ateityje lietuviški vynai ir sudarys konkurenciją atvežtiniams.

 

Last Updated on 2013-03-26
 
There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt