There are no translations available.


Susitikime aptarta ežerų būklė
2013-02-25
There are no translations available.

 

Praeitą penktadienį mūsų lankytojų centre susirinko būrelis žmonių, neabejingų Tytuvėnuose bei jų apylinkėse tyvuliuojančių ežerų likimui. Prie diskusijų stalo susėdo įvairiausių sričių atstovai: nuo žvejų iki aplinkos apsaugos agentūros atstovų.

Visų pirma direkcijos atstovai pristatė savo darbus ežerų apsaugos bei priežiūros srityje: tuos, kurie jau įvykdyti anksčiau bei tuos, kurie dabar dar tik vykdomi. Juk tiktai dalis visos veiklos rezultatų yra matomi visuomenei, kita dažnai lieka nepastebėta, bet yra tokia pat svarbi.

Ekologė D. Pranckūnienė papasakojo apie Tytuvėnų regioninio parko vandens telkinius (turime 12 ežerų bei 3 tvenkinius) bei jų priežiūrą, pristatė reikšmingiausius atliktus darbus: nutiestus Giliaus ežero pažintinį taką bei dviračių trasą; vykdytus žuvų tyrimus, kurių metu nustatytos pas mus gyvenančios rūšys bei tai, jog žuvingiausias ežeras – Bridvaišis, o skurdžiausias – Varlinis; kraštovaizdžio formavimo kirtimus apie ežerus, kurių dėka siekiama stabdyti ežerų senėjimą, palengvinant jų „kvėpavimą“; Radviliškio rajono ežerų dugno žemėlapių sudarymo darbus (tirti 7 ežeriukai); Apušio apyežerio tvarkymo darbus siekiant išsaugoti retas augalų bei paukščių ir drugių rūšis; dalies filtracijos laukų prie Bridvaišio ežero rekultivavimą, įvairius valymo darbus.

Vyr. specialistė A. Buchaitė pristatė šiuo metu vykdomą tarptautinį „Ežerai ateičiai“ projektą, iš kurio lėšų šiuo metu atliekami Giliaus ežero pakrantės tvarkymo darbai. Tai – vėlgi tik matomoji dalis. Projekto, kurį įgyvendina 12 partnerių iš Lietuvos bei Latvijos, tikslas – išsaugoti ežerus ateities kartoms. Pas mus bus ne tik atnaujinta minėta pakrantė, bet ir perkama įranga (pvz. deguonies kiekio vandenyje matavimo prietaisas), atliekami įvairūs ežerų tyrimai, diegiama ežerų stebėsenos programa „Lake watch“ bei rengiami seminarai ir mokymai ne tik dirbantiems su šiuo projektu, bet ir vietos gyventojams.

Toliau vyko diskusija, kurios metu buvo atskleistos problematiškiausios ežerų „gyvenimo“ pusės, taip pat puikią progą pabendrauti gavo vietiniai žmonės – žvejai – ir kelmės rajono savivaldybės ekologė, Kelmės bei Radviliškio rajonų Aplinkos apsaugos agentūrų atstovai, Tytuvėnų miesto seniūnas, verslininkų atstovai. Kalbėta apie Bridvaišio, Giliaus, Epušio, Varlinio, Gauštvinio bei kitų vandens telkinių situaciją, aptarta daugybė klausimų: ties kiekvienu ežeru teko apsistoti atskirai ir vieną po kito analizuoti kylančius klausimus.

Šis susitikimas buvo puiki proga išklausyti vieniems kitus, sužinoti pagrindines problemas, su kuriomis susiduria vietos gyventojai bei verslininkai, išgirsti atsakingų institucijų atstovų atsakymus. Tikimės, jog toks bendravimas taps tradicija, nes tik taip galima tinkamai išspręsti ežerų problemas bei išsaugoti juos ateities kartoms.

 

Agnė Buchaitė

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

Last Updated on 2013-03-26
 
There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt