Tytuvėnų regioniniame parke istorikai ieškojo mūsų praeities
2013-01-16

Praeitą savaitgalį, sausio 11 – 13 dienomis, Tytuvėnų regioniniame parke viešėjo įdomūs svečiai. Istorikų grupelė, vadovaujama humanitarinių mokslų daktaro Vykinto Vaitkevičiaus, keliavo po parko teritoriją ir rinko informaciją.

 

Labiausiai juos domino išskirtiniai akmenys, kalneliai, medžiai, įvairūs vietovardžiai. Penktadienio ir šeštadienio vakarais svečiai buvo mielai priimti vietinių žmonių, kurie pasakojo apie tarpukarį, karo bei pokario metus. Susitikome su pora politinių kalinių (viena jų – partizanų ryšininkė, už šią veiklą tremtyje praleidusi dešimtmetį), taip pat su bajorų palikuoniu. Šie vakarai buvo jaukūs ir šilti, kupini žmogiškų emocijų, bendravimo džiaugsmo. Tyrinėtojai gavo ne tik daug įdomios informacijos, bet ir buvo dosniai pavaišinti. Susitikimai abiems pusėms paliko puikių emocijų.

 

Šeštadienio dieną grupelei teko pabraidyti po pusnis keliaujant laukais ir pamiškėmis. Jau vakarėjant svečius maloniai priėmė Šiaulėnų seniūnas, aprodęs miestelio muziejų. Prie jo lauke taip pat guli keletas įdomių akmenų su dubenimis bei vienas su daug duobučių, jie buvo kruopščiai apžiūrėti, išmatuoti ir nufotografuoti.

 

Sekmadienį tyrinėtojai iškeliavo toliau savo suplanuotu maršrutu, prieš tai padėję iškelti trispalvę prie Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro pastato.

 

Agnė Buchaitė

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė

 

 

Atnaujinta 2013-03-26
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt