Dailininko Raimondo Trušio darbų paroda
2012-11-20
R. Trušys ir N. Saimininkienė Tytuvėniškiai jau turbūt priprato į regioninio parko direkciją eiti ne tik įprastu reikalu, bet ir pakvėpuoti kultūra – čia demonstruojamos parodos, pristatomos knygos, vyksta įvairūs susibūrimai.
Šį kartą Tytuvėnų regioninio parko direkcijos salėje pristatyta dailininko Raimondo Trušio paveikslų paroda. Tapytojas, pats kilęs iš Aukštaitijos (gimė 1941 m. rugsėjo 9 dieną Pušalote, Panevėžio apskrityje), studijas baigęs Vilniaus dailės akademijoje, gyvenimo takeliais atkeliavo į Šiaulius, kur nuo 1966 m. dėstė vaikams dailės mokykloje bei paskaitas Šiaulių pedagoginiame institute (nuo 1997 m. Šiaulių universtitetas). Dailininkų sąjungai priklauso nuo 1974 metų.

Jo  kūrybinį kelią puošia maždaug tūkstantis paveikslų (autorius pats teigia niekada tiksliai neskaičiavęs), skulptūros, monumentaliosios dailės kūriniai, surengta apie 20 personalinių parodų. Darbai eksponuoti Latvijoje, Rusijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Olandijoje, JAV. Dalelė jų šį rudenį atkeliavo ir į Tytuvėnus.

Parodos pristatymas – susitikimas su autoriumi vyko labai jaukiai bei nuoširdžiai. Renginio vedančioji Nijolė Saimininkienė su tapytoju diskutavo apie jo gyvenimą, kūrybinį kelią, darbus. Autorius paprastai, atvirai atsakinėjo į užduodamus klausimus, filosofavo. R. Trušys apgailestavo, kad į Tytuvėnus atvežė tik nedidelę dalį savo mylimų kūrinių. Parodoje demonstruojami įvairūs menininko darbai – nuo abstrakcijų, kurių „kodą“ reikia suvokti siela, iki natūralistinių, lengviau suprantamų paprastam žmogui.

Kalbėdamas apie savo mylimiausius paveikslus, R. Trušys išskyrė ciklą „Skruzdėlynas“, kuris jam yra ypatingai brangus, pildytas daugelį metų, jį sudaro apie 20 kūrinių, kurių didžioji dalis jau išekliavę į kitus namus. Parodoje eksponuojami trys šio ciklo darbai.
Popietę su kūrėju praskaidrino muzikiniai kūrinėliai, atliekami jaunųjų Tytuvėnų gimnazijos mokinių, parengtų mokytojų L. Baranauskienės bei N. Astašauskienės: kanklių garsai derėjo su mergaičių kvarteto dainomis. Taiklus bei saikingas kūrinių parinkimas maloniai nuteikė ir svečius, ir dailininką, paįvairino renginį.

Tiek autoriui, tiek parodos atidarymo dalyviams šis pasisėdėjimas kartu, pamąstymas, pafilosofavimas patiko, o dailininkas paliko savo darbus dar trims savaitėms – kad daugiau žmonių jais pasidžiaugtų, pamatytų. Ir dabar visi norintys kviečiami aplankyti Tytuvėnų regioninio parko direkciją, paroda bus eksponuojama tris savaites nuo atidarymo pradžios (2012 11 08).

Agnė Buchaitė

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė.

 

Atnaujinta 2012-11-21
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt