Jaunųjų gamtininkų stovykloje moksleiviai pažino Tytuvėnų kraštą
2012-07-08
Nuo Tytuvėnų iki Lyduvėnų – tokį kelią pėsčiomis per tris dienas, aplankant Tytuvėnų ir Pagryžuvio dvarus, keliaujant Dubysos slėniu pėsčiomis įveikė aštuoniolika jaunųjų gamtininkų iš Tytuvėnų gimnazijos, Šiluvos vidurinės ir Šiaulėnų Mato Šikšniaus vidurinės mokyklos. Stovykla veikė nuo birželio 26 iki 28 dienos. Jaunųjų gamtininkų stovyklas Tytuvėnų regioninio parko direkcija organizuoja jau daugiau nei dešimt metų.

Kiekvienasi metais žygeiviai, pažindami Tytuvėnų kraštą, nukeliauja kelias dešimtis kilometrų gražiausiomis parko vietomis, susipažindami su istoriniu ir gamtiniu teritorijos paveldu, randa kiekvienai vietai būdingų užsiėmimų, kuria, eksperimentuoja. Šiemet Tytuvėnų dvare – paskutinėje dailininkėsSofijos Romerienės rezidencijoje Lietuvoje – įvyko improvizuotas piešimo pleneras. Gamtininkai pieštuku eskizavo savo impresijas. Tiesa, pirmąją stovyklos dieną daugelį planų sumaišė lietus, tačiau piešiniai pavyko. Stovyklos pabaigoje Lyduvėnuose buvo surengta šių darbų parodėlė, apdovanoti autoriai.

Apie Tytuvėnų dvarą ir dvarų įtaką Lietuvos socialiniam, ekonominiam ir kultūriniam gyvenimui jauniesiems gamtininkams pirmąjį vakarą daug papasakojo Tytuvėnų gimnazijos mokytojas metodininkas Robertas Mosiejus. Jaunuosius gamtininkus žavėjo gausia vizualine medžiaga iliustruotas gyvas ir vaizdingas pasakojimas.

Antrąją stovyklos dieną buvo keliaujama į Pagryžuvio dvarą, kur pagryžuvietė istorikė Ona Brazienė išsamiai papasakojo dvaro istoriją, supažindino su dvaro gyvenimo ir buities detalėmis.

Iš Pagryžuvio keliauta į Kubilius, kur prie piliakalnio jaunieji gamtininkai įsirengė stovyklą,  vakarojo prie laužo su Dubysos miškininku Adolfu Kaubre. Iš jo jaunieji gamtininkai sužinojo apie aplinkiniuose miškuose esančius gyvūnus, jų gyvenimo ypatumus, gyvūnų santykį su žmonėmis. Jaunieji gamtininkai temstant keliavo į gretimą sodybą žiūrėti skraidančių šikšnosparnių, kurie neseniai išvedė savo jauniklius. Trečios dienos ryte grupė pėsčiomis padubysiais iškeliavo į Lyduvėnus. Pakeliui domėjosi gyvąja gamta, pynė vainikus, maudėsi Dubysoje. Stovykla baigėsi Lyduvėnuose prie bendro stalo su ant laužo virta koše. Visi dalyviai gavo diplomus ir atminimo dovanėles.

Nijolė Saimininkienė

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt