Tytuvėnų regioninio parko jubiliejui - naujos ekspozicijos pristatymas
2012-04-07
Paskutinį kovo penktadienį Tytuvėnų regioninis parkas sulaukė didžiulio būrio svečių iš visos Lietuvos. Valstybės saugomų teritorijų tarnybos direktorė ir darbuotojai, Kelmės, Raseinių, Radviliškio rajonų vadovai, LR Seimo narys, Tytuvėnų bendruomenės atstovai  bei gausus būrys žurnalistų ir parko draugų sveikino Tytuvėnų regioninio parko direkciją su dvidešimtemčiu ir naujai įrengtos ekspozicijos atidarymu.

Renginyje apsieita be oficialių kalbų. VSTT direktorė Rūta Baškytė, Seimo narys Kęstutis Masiulis, merai Remigijus Ačas ir Kostas Arvasevičius, pirmasis bei dabartinis Tytuvėnų regioninio parko direktoriai – Gintaras Matiukas ir Vytautas Stonys - buvo įtraukti į neformalų pokalbį – diskusiją apie saugomų teritorijų Lietuvoje atsiradimą, jų plėtrą ir perspektyvą. Pirmasis Tytuvėnų regioninio parko direktorius dalijosi šiltais prisiminimais apie darbą su puikiais šio krašto žmonėmis, Seimo narys K.Masiulis žavėjosi kultūrine Tytuvėnų aplinka bei piešė gražią miestelio perspektyvą pabrėždamas, kad ir šiandien, net su visomis griūnančiomis medinėmis pašiūrėmis ir šiferiniais stogais, miestelis yra labai gražus. Daug perspektyvių planų, susijusių su Tytuvėnų regioninio parko teritorija, atskleidė merai R.Ačas ir K.Arvasevičius.

Gervių skrydžiu – šokiu - į lankytojų centro foje po diskusijos išėjusius svečius pasitiko Tytuvėnų kultūros centro jaunimo šokių kolektyvo merginos, vadovaujamos choreografės Henrikos Barkauskienės. Jų šokis pakvietė atidaryti ekspoziciją, kurios pagrindinis akcentas – gervės, gyvenančios Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje. Simbolinę juostelę perkirpo VSTT direktorė Rūta Baškytė ir Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vytautas Stonys, kuris svečius supažindino su ekspozicija.

Po ekspozicijos pristatymo šventės dalyviai ir svečiai galėjo dalyvauti pokalbyje su ekspozicijos autoriais - UAB „Ekspobalta“, apsikeisti nuomonėmis ir pasidalinti įspūdžiais. Visus, prisidėjusius prie ekspozicijos įrengimo, Tytuvėnų regioninio parko direkcija apdovanojo originaliomis keraminėmis dekoruotomis lėkštėmis (autorė Šiluvos mokyklos dailės mokytoja-ekspertė Rima Bingelienė). Dovanų ir gerų palinkėjimų parko direkcijos kolektyvui nešykštėjo ir renginio svečiai.

Po ekspozicijos atidarymo šventės svečiai vyko į „Tytuvėnų papartį“, kur Kelmės profesinio rengimo centras svečiams surengė lietuviškas vaišes su senoviniais šio krašto patiekalais.

Nijolė Saimininkienė

Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė  

Atnaujinta 2012-04-07
 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt