Dailininkė Irena Sabaitienė: „O svajojau būti aktore...“
2012-02-12
Vasario 2 d. Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre atidaryta kelmiškės dailininkės Irenos Sabaitienės tapybos darbų paroda. Atidarymo metu autorė prisipažino, kad jos gyvenimo svajonė – būti aktore – neišsipildė. Poreikį kurti ji įgyvendina tapybos darbuose ir mieluose rankdarbiuose.

Irena Sabaitienė augo ir dailės mokėsi Kaune. Į Kelmę atvyko 1958 m. ir gyvena iki šiol. Visą gyvenimą dirbo dailės mokytoja. Jos akyse aužaugo ne viena kelmiškių karta, kai kurie jos mokiniai su daile nesiskiria ir šiandien. Tytuvėnuose taip pat gyvena buvusių I.Sabaitienės ugdytinių, kurios Mokytoją prisimena kaip griežtą, bet kartu labai teisingą ir rūpestingą pedagogę, meniškos sielos kūrėją.

Kalbėdama apie savo kūrybos procesą, I.Sabaitienė sakė nevaikščiojanti su molbertu paupiais, kad nutapytų peizažą. Jai užtenka pabūti gamtoje, įsižiūrėti į detales, nusipiešti eskizą, o peizažas ant drobės gimsta iš atminties. Natiurmortai – priešingai. Jie visi tapyti iš natūros.

Paklausta, ar išsipildė dailininkės gyvenimo svajonė, visų nuostabai, I.Sabaitienė atsakė: „Ne. Aš svajojau būti aktore. Ir, patikėkit, būčiau ne prastesnė už Varnaitę“. Prisipažino kadaise lankiusi teatro studiją. Paprašyta, iš atminties  padeklamavo Eduardo Mieželaičio ir Justino Marcinkevičiaus eilių.

Irenos Sabaitienės peizažų ir natiurmortų paroda Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre veiks visą vasario mėnesį.

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt