Šeštadienį palydėjome paukščius
2011-10-10
Pirmąjį spalio savaitgalį visoje Lietuvoje surengtos paukščių palydos. Tytuvėniškiai regioniniame parke su paukščiais atsisveikino šeštadienio vakarą, stebėdami jų skrydžius Tytuvėnų tyrelyje. Užfiksuota skrendant 380 gervių, 180 žąsų, 350 varnėnų, dvi antys ir du pilkieji garniai.

Atsisveikinti su paukščiais susirinko per dvi dešimtis tytuvėniškių, apsirūpinusių optine įranga, fotoaparatais ir filmavimo kameromis. Paukščiai buvo stebimi Tytuvėnų tyrelyje – buvusiame durpyne, kurio eksploatacija baigta prieš kelias dešimtis metų. Dabar čia nakvoti renkasi gervės, gyvena daug kitų vandens ir sausumos paukščių. Tačiau vietinės gervės šeštadienio vakarą tyrelyje jau nebenakvojo, jos išskrido anksčiau. Lietuvoje kai kur dar sustoja  migruojančiosios gervės, skrendančios per Lietuvą iš šiaurės.
Lietuvoje perinčių paukščių skrydžiai į pietus prasideda rugsėjo pradžioje. Spalio pradžioje būna iškridusi didžioji dalis Lietuvos paukščių. Antrojoje spalio pusėje mus paliks antys, žąsys ir gulbės.
Sezoninių paukščių migracijų tyrimai Lietuvoje buvo pradėti 1929 m. žieduojant paukščius Ventės rage. Tradicinėmis tapę kasmetinės „Paukščių palydos“  Lietuvoje vyksta jau daugiau nei dešimtį metų. Ši tradicija sparčiai populiarėja ir kitose valstybėse. Šiemet „Paukščių palydose“ dalyvavo 30 Europos šalių. Apie stebėjimų rezultatus visos šalys dalyvės operatyviai, per vieną parą, informavo vietines ornitologų draugijas.  
Dar ne visi paukščiai paliko mūsų kraštus, todėl, išgirdę danguje išskrendančių paukščių balsus, nepatingėkime pakelti akių į dangų ir pamojuoti mūsų amžiniems migrantams. Skirtinai nuo migruojančių žmonių, paukščiai kasmet sugrįžta.

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt