Atsisveikinimui su vasara - popietė „Nužydėję linai“
2011-09-19
Rugsėjo 16 d. Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre mokytojų senjorų klubas „Raskila“ surengė literatūrinę – muzikinę popietę „Nužydėję linai“. Popietėje dainomis, šokiais ir literatūriniais intarpais  buvo pasakojamas visas lino kelias – nuo sėjimo iki drobių audimo.

Idėjos autorė – Tytuvėnų pedogogų senjorų klubo „Raskila“ aktyvistė, poetė  ir renginių iniciatorė Teresė Rimulaitytė. Paklausta, kaip gimė mintis surengti popietę apie lino kelią, p. Teresė papasakojo, kad Tytuvėnų kraštuose ištisus amžius buvo auginami linai, tik pastaraisiais metais linai nebesėjami. Be to, ruduo – lino kelionės pabaiga. Laukia jo apdirbimo darbai, ilgi vakarai verpiant ir audžiant. Prisiminti šį lietuvių tautosakoje apdainuotą augalą ir su juo susijusius papročius Tytuvėnų senjoros susirinko, vilkėdamos pačių siūtais lino rūbais, ant stalų buvo išdėlioti valgiai su linų sėmenimis ir kitomis rudens gėrybėmis. Moterys dainavo dainas apie liną, suko liaudiškus ratelius, pasakojo šmaikščias istorijas. T.Rimulaitytė į renginį pakvietė ne tik Tytuvėnų senjorus, bet ir Kelmės bei Tytuvėnų literatus, kurie skaitė savo eilėraščius.

Programą papuošė Tytuvėnų kultūros centro jaunimo šokių kolektyvas, popietę vedė Tytuvėnų bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Dalia Galbogienė. Popietės dalyvius pasveikino Tytuvėnų seniūnas Romas Čerkauskas, pedagogai, kiti popietės dalyviai.

Renginio nuotraukos

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt