Parodoje apie cerkves – autoriaus dainos, diskusijos ir susimąstymas
2011-09-12
Rugsėjo 9 d. Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre atidaryta kunigo Olego Štelmano fotografijų paroda „Lietuvos stačiatikių cerkvės“. Parodos atidaryme autorius,  pritardamas gitara,  atliko savo dainas ir kalbėjo apie žmogaus ir Dievo santykį.

O.Štelmano paroda „Lietuvos stačiatikių cerkvės“, kurios atsiradimą Tytuvėnuose iniciavo Tytuvėnų seniūnas Romas Čerkauskas,  jau apkeliavo visus didžiuosius Lietuvos miestus, buvo eksponuota Lietuvos Respublikos Seime, taip pat užsienyje – Baltarusijoje, Rusijoje. Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre tilpo tik pusė šios parodos, kurios pagrindas – nuotraukos, darytos albumui „Stačiatikių cerkvės Lietuvoje“. Šį albumą kunigas O.Štelmanas padovanojo Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrui, kad visi,  čia apsilankantys, galėtų pamatyti, kokios cerkvės stovi Lietuvoje. Taip pat lankytojams paliko parodoje rodytų visų albumo nuotraukų skaidrių rinkinį, lydimą sakralinių giesmių įrašo, kuris kaip fonas buvo demonstruojamas visu parodos atidarymo metu. Šiame albume derama vieta skirta ir Tytuvėnų cerkvei.
Parodos atidarymo nuotaiką sukūrė rusų sakralines giesmes giedoję Šiaulių Petro ir Povilo cerkvės choro giedotojai. Savos kūrybos dainas, pritardamas gitara, atliko parodos autorius kunigas Olegas Štelmanas. Dainomis jis iliustravo savo biografijos momentus bei požiūrį į Dievą ir cerkvę. „ Pagal tai, kaip atrodo šventovė, galime pasakyti, kokiu laiku gyvename. Jei visuomenė yra pikta ir bedievė, tai iš šventovių tyčiojasi ir jas naikina. Jei žmonės tiesiog užmiršta Dievą, atsiduodami rutinai, tai vėl jos kenčia apleistos, lyg dėl visko kaltos. Jei vis dėlto bažnyčios statomos, puošiamos, ir link jų nukreipti žmonių keliai, tai yra vilties sulaukti geresnių laikų“,- sakė autorius.
Dabar Lietuvoje yra 56 stačiatikių cerkvės ir koplyčios. Paroda Tytuvėnuose ypatinga tuo, kad čia buvo eksponuota vienintelė nuotrauka, per neapsižiūrėjimą nepakliuvusi į albumą. Tai – nedidelė medinė cerkvė Kaunatavoje, kurios nuotrauką parodos Tytuvėnuose lankytojai pripažino bene įdomiausia ir subtiliausia visoje ekspozicijoje.
Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre paroda veiks iki rugsėjo 25 d.

 

Renginio nuotraukos

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt