„Tytu-Velo“ žygio dalyvius lydėjo geras oras ir smagi nuotaika
2011-08-31
Paskutinįjį vasaros savaitgalį Tytuvėnų regioniniame parke buvo organizuotas žygis dviračiais „Tytu-Velo“, kuriame dalyvavo per pusę šimto dviratininkų-mėgėjų iš Vilniaus, Kauno, Pasvalio, Joniškio, Palangos, Telšių, Rietavo ir Tytuvėnų. Žygio dalyviams ir Tytuvėnų gyventojams šeštadienio vakare koncertavo bardai. Žygeiviai, pasiskirstę į dvi grupes, keliavo dviem maršrutais: „Pro akmenų rūžą“ ir „Per durpynus-Šiluvą“. Pirmajai vienuolikos dviratininkų grupei iš Kauno vadovavo Tytuvėnų regioninio parko vadybininkas Teisutis Majauskas, antrąją, trisdešimt septynių dviratininkų koloną iš įvairių Lietuvos miestų vedė parko direktorius Vytautas Stonys.

Važiuodami maršrutu „Akmenų rūža“, žygeiviai apžiūrėjo Tolučių dubeniuotąjį akmenį, stabtelėjo prie Apušio ežero, kirto Gryžuvos upę, užsuko į Tytuvėnėlių dvaro sodybą, kurioje praeito šimtmečio pirmojoje pusėje, iki tremties, gyveno Sofijos ir Eugenijaus Romerių šeima. Vėliau kelias vedė prie Gauštvinio ežero, pro „Velniakelį“, Tučkinės akmenų ruožą, kur visi raškė ir vaišinosi ten augančiais lazdyno riešutais. Kelionės pabaigoje dviratininkų vora aplankė Šiaulių vyskupijos paveldo muziejų.
Žygeiviai „Per durpynus – Šiluvą“ durpynų neaplankė, tačiau restauruojamą Tytuvėnų vienuolyną ir bažnyčią apžiūrėjo nuo rūsių iki „viškų“, užėjo į Šventųjų laiptų koplyčią, stabtelėjo arkadinėje galerijoje. Po to žygis tęsėsi pro Bridvaišio ežerą ir piliakalnį, nuvykta į Pašakarnio dvaro sodybą, iš kurios likę tik pora ūkinės paskirties nebenaudojamų pastatų, šulinys, dalis parko ir Akmenės akmuo su ant jo pastatyta koplytėle. Ten, prieš kelionę į Šiluvą, stabtelėta poilsio.
Šiluva dviratininkų koloną pasitiko gražiai sutvarkyta bažnyčios aikšte, išpuoselėtais gėlynais. Keliautojai apžiūrėjo Šiluvos koplyčią, lietėsi prie akmens, ant kurio, kaip teigiama, kadaise pasirodė Marija ir priminė čia gyvenantiems žmonėms apie savo sūnų. Kiek pailsėję ir pasistiprinę Šiluvoje, žygeiviai grįžo į stovyklavietę pre Giliaus ežero Tytuvėnuose, kur, įsikūrę palapinėse, kartu su į koncertą atėjusiais Tytuvėnų gyventojais, klausėsi bardų: Kastyčio Petrylos, seserų Valerijos ir Onutės iš Junkilų, Šiluvos klebono Erasto Murausko, Vytauto Kairio iš Šiaulių, Dariaus Ružausko iš Kauno, Viktoro Gulbino iš Kelmės ir kitų daininkų, mokančių ir galinčių dainuoti nuoširdžias dainas, pritariant gitara.
Sekmadienį dauguma keliauninkų išvyko namo, ir tik viena penkių žmonių grupė išvyko Tytuvėnų maršrutu  – atsisveikinti su vasara šiame nedideliame, bet gražiame ir įvairiais paveldo objektais turtingame miestelyje bei jo apylinkės.

Žygio nuotraukos...

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt