Dviračių trasos, maršrutai

 

Šiaulės žemės dviračių trasos (22 ir 17 km, 3-4 val.)

2016 metais Radviliškio rajone pastatytas apžvalgos bokštas į dangų stiebiasi tarp Šiaulėnų ir Šaukoto esančiuose kalneliuose, nuo jo atsiveria fantastiški Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkių vaizdai. Prie bokšto įrengtas pėsčiųjų takas, juo galima nueiti iki Kudinų piliakalnio, kitaip vadinamu Šiaulės kalnu.

Šiaulėnų ir Šaukoto apylinkėse išsidėsčiusius objektus galima pasiekti ne tik automobiliu, bet ir dviračiu: parengtos dvi trasos (viena – apie 22 kilometrų, kita – apie 17 kilometrų), kurios jungia įdomius lankytojams objektus: Diktariškių, Šiaulėnų dvarus, Šiaulėnų Šemetų koplyčią, Šiaulėnų krašto muziejų.

detalus trasos žemėlapis

 

Tytuvėnų dviračių trasa (15 km, 3 val.)

Trasos reljefas nelygus. Kelio danga daugiausia žvyruota, kai kur – asfaltuota. Stačių pakilimų ar nusileidimų nėra. Važiuojama atviromis vietomis, Tytuvėnų miesto gatvėmis. Trasoje įrengta informacinė sistema, yra poilsio vietos su lauko baldais.

Keliaujant galima pamatyti storąją Tytuvėnų šilo pušį, mauzoliejinę koplyčią, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, Bridvaišio piliakalnį, užlipti į apžvalgos bokštą. Kelionė prasideda prie Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro.

Žemėlapis

 

Pro akmenų ruožus (33.7 km, 5 val.)

Trasos reljefas gana lygus, nėra staigių pakilimų ir nusileidimų. Didesnę trasos dalį važiuojama žvyruotais arba gruntiniais keliais. Apytikriai trečdalis kelio driekiasi miškais.

Galima pamatyti Tolučių dubeniuotąjį akmenį, Apušio ežerą, Tytuvėnėlių dvaro sodybą, Gryžuvos upę, Gauštvinio ežerą, „Velniakelį“, Tučkinės akmenų ruožą, paminklą Pavasarininkams. Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centras – pradinė kelionės stotelė.

Žemėlapis

 

Pro durpynus ir Šiluvą (27.4 km, 4 val.)

Reljefas lengvai banguotas, du trečdalius trasos dengia žvyruotas kelias. Tik nedidelę dalį važiuojama mišku bei Šiluvos ir Tytuvėnų miestelių gatvėmis.

Kelionė dviračiu prasideda ir baigiasi nuo Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centro. Pakeliui aplankomi šie objektai: Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, Bridvaišio piliakalnis, senasis ir naujasis apžvalgos bokštai, Pašakarnio dvaro sodyba,  Netoli Šiluvos miestelio atsiveria eksploatuojamų durpynų plotai, Akmenės akmuo su koplytėle, Šiluvos bazilika, bažnyčia. Grįžtant aplankomos senosios žydų kapinės, buvęs vandens malūnas, Šv. Jurgio kalnelis.

Žemėlapis


Sutrumpinta trasa pro durpynus ir Šiluvą (21.3 km, 3 val.)

Kaip ir ilgesnės trasos, kelias daugiausia žvyruotas, važiuojama mišku ir Šiluvos bei Tytuvėnų miestelių gatvėmis. Kelionė įdomi tuo, kad nors ir aplenkiamos senosios Plekaičių kapinaitės, Rinkšelių akmuo ir pilkapiai, Akmenės akmuo su koplytele, atidžiau apžvelgiamas Šiluvos durpynas.

 

 

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt