Vasaros stovykla jauniesiems gamtininkams
2011-07-28
Kiekvieną vasarą Tytuvėnų regioninio parko direkcija vaikams organizuoja vasaros stovyklas. Šią vasarą dvidešimt vaikų iš Tytuvėnų ir Šiluvos per tris dienas pėsčiomis nukeliavo per 40 km. gražiausiomis ir įdomiausiomis Tytuvėnų regioninio parko vietomis. Iššūkis rimtas, tačiau stovyklos uždaryme vaikai teigė, kad patirtas nuovargis labai greitai praeina, o įspūdžiai ir užsimezgusi draugystė lieka visam gyvenimui.


Trijų dienų žygis – stovykla prasidėjo Tytuvėnuose. Dalis žygeivių tokioje stovykloje dalyvavo ne primą kartą. Tytuvėnų apylinkės turtingos istoriniu, kultūriniu, gamtiniu paveldu. Vaikams yra ką pamatyti, kuo patenkinti savo žingeidumą. Pavyzdžiui, pirmoji stovykla – Tytuvėnų dvaro sodyboje. Čia su gausia šeima gyveno, dirbo, tapė žymi XX a. Lietuvos dailininkė, sunkios lemties iš Lietuvos išvaryta Sofija Riomerienė. Kitomis vertybėmis stovyklautojus pasitiko Gauštvinio ežeras, ledynmetį menantys akmenų ruožai: Velniakelis ir Rūža, Užpelkių biologinis-zoologinis draustinis.
Naktis prie laužo, pokalbiai ir žaidimai – vasaros romantika. Matyt, tokios naktys, su dainomis ir pasakojimais, įkvepia būsimus menininkus, keliautojus, išradėjus ir mokslininkus. Juolab, kai po nakties laukia nauja turininga kelionė – į Tytuvėnų bernardinų vienuolyną, trumpas stabtelėjimas restauratoriams už nugaros pažiūrėti, kaip milimetras po milimentro atidengiama įstabi XVII a. sienų tapyba: visos vienuolyno sienos – ištisa freska.  O vėliau – žygis pro Bridvaišio ežerą prie piliakalnio, į apžvalgos bokštą, Zakaro aukštapelkę ir poilsio - į Pašakarnio dvaro sodybą. Nuovargis? Jis praeina po pusvalandžio. Bent jau taip tvirtina žygio dalyviai.
Vaikams žygyje įdomu viskas: pelkėse žydinčios gegužraibės – lietuviškos orchidėjos; bebrų užtvankos ir olos, paukščiai, vandens lelijos ežere ir paslaptingi miško takeliai. Keista rimtis apgaubė vaikų veidus, atėjus į nebegyvenamą Naukaimio kaimą: juodom langų akiduobėm žvelgia tušti namai, į dangų kerpėtas rankas kelia laukėjančios obelys, kur-ne-kur su smilgomis dar kaunasi buvusių darželių puošmenos – lelijos ir bijūnai. Liūdna… 
Ir štai eksploatuojami Šiluvos Tyrelio durpynai. Akimi sunkiai aprėpiami plotai, tarsi kadrai iš fantastinio filmo – tamsiai ruda plynuma ir pilkos, laiko ir vandens nugludintos šaknų išvartos. Fotoaparato arba teptuko verti vaizdai visame Šiluvos telmologiniame draustinyje.
Žygio pabaiga – Šiluvoje. Vaikai, atsisveikindami vieni su kitais, net apsiverkia. Ko? Juk stovykla vyks ir kitąmet. Susitiksim, jei viskas bus gerai.

 
Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt