There are no translations available.


Naujienos
Kelmiškės kuriami dokumentiniai filmai – žvilgsnis į žemaičių savitumą
2017-02-09
There are no translations available.

 

Kelmiškė Rita Ščiglinskienė intensyviai dalyvauja krašto kultūriniame gyvenime, be kita ko, ji jau daug metų kuria trumpametražius dokumentinius filmus. Juose autorė siekia įamžinti nykstančias Žemaitijos žemių tradicijas, kultūrą, kalbą. Vienos dienos popietę ji užsuko į Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrą. Ją pakvietėme vietiniams žmonėms parodyti savo kūrinių, juos pakomentuoti – juk visuomet įdomu sužinoti ir tai, kas vyko už filmavimo kameros.

 

Read more...
 
Lesyklėlių paroda
2017-02-07
There are no translations available.

 

Žiema – sunkus metas paukšteliams, tad Tytuvėnų gimnazija ir Tytuvėnų regioninis parkas drauge organizavo lesyklėlių gamybą. Joje aktyviai dalyvavo Tytuvėnų gimnazijos ir Tytuvėnų gimnazijos filialo Pagryžuvio mokyklos mokiniai.

 

Read more...
 
Tytuvėnuose – tėvo bei sūnaus Pacevičių parodos atidarymas
2017-02-07
There are no translations available.

 

Visi keturi metų laikai vienu metu – tokį vaizdą galima pamatyti užsukus į Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrą. Čia eksponuojama Aloyzo Pacevičiaus bei jo sunaus, Aloyzo jaunesniojo, tapybos darbų paroda. Akį traukia lietuviškos gamtos peizažai, spalvingi natiurmortai.

 

Read more...
 
Ant Bridvaišio ežero ledo – nendrių šienavimo talka
2017-01-31
There are no translations available.

Bridvaišis – pats giliausias Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje esantis ežeras. Be to, ir pats patraukliausias lankytojams: lengvai pasiekiamas, gražus savo mėlynais vandenimis, salomis ir piliakalniu (beje, anksčiau piliakalniu oficialiai buvo laikoma ir dar viena kalva ežero pašonėje, kuri tarybiniais metais dėl nežinomų priežasčių buvo išbraukta iš piliakalnių sąrašo). Nors giliausioje vietoje jo dugnas slepiasi 42 metrų gylyje, pakrantės yra gan seklios. Tokios vietos – puiki terpė plėstis nendrynams.

 


Read more...
 
Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre – kūrybos žmonių desantas
2017-01-30
There are no translations available.

Pirmoji vasario savaitė Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre vilioja renginiais: vasario 2 d., ketvirtadienį, 15 val. čia atvyksta žurnalistė, dokumentinių filmų kūrėja Rita Ščiglinskienė, kuri pademonstruos keletą savo trumpametražių filmų. Vasario 4 dieną lauksime tapybos darbų mylėtojų: tytuvėniškis Aloyzas Pacevičius bei jo sūnus Aloyzas Pacevičius jaunesnysis pristatys bendrą savo darbų parodą. Abu kūrėjai tapo peizažus, natiurmortus, yra dideli gamtos mylėtojai. Na, o vyresniajam šį sausį sukako 80 metų – garbingas jubiliejus, paženklintas daugybės gražių darbų.

 

Read more...
 
Parodoje „Adventur 2017“ – mūsų krašto pažinimo galimybės
2017-01-25
There are no translations available.

Sausio 20-22 dienomis Vilniuje, LITEXPO rūmuose, vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2017“. Joje, drauge su kitų Kelmės rajono organizacijų atstovais, dalyvavo ir Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai.

 

Read more...
 
Ar esate gaminę pyragus paukščiams?
2017-01-19
There are no translations available.

Tytuvėnų lopšelio – darželio grupė „Pelėdžiukai“ sužinojo apie žiemojančius paukščius. Pakabinti lesyklėlę nepakanka – reikia dar ir žinoti, ką į ją  berti.

 

Read more...
 
Projektas „Atrask save“ pasiekė Tytuvėnus
2017-01-16
There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija prisijungė prie Lietuvos darbo biržos įgyvendinamo projekto „Atrask save“.  Projekte gali dalyvauti 16 – 29 metų nedirbantis jaunimas, kuriam suteikiama galimybė ne tik giliau pažinti patį save, bet ir įgyti naujų profesinių įgūdžių, išmokti pateikti save darbo rinkai, bei išbandyti savo jėgas patrauklioje profesijoje.

 

Read more...
 
Konkursas „Pasidalink istorija apie tautinį rūbą tremtyje“
2017-01-13
There are no translations available.

 

Etninės kultūros globos taryba informuoja, jog iki 2017 m. sausio 31 dienos vyksta konkursas „Pasidalink istorija apie tautinį rūbą tremtyje“.

 

Read more...
 
„Raskilos“ gimtadienis
2016-12-23
There are no translations available.

 

Moterų klubas „Raskila“ švenčia septynerių metų gyvavimo ir veiklos sukaktį. Kadangi ši data sutampa su Advento laikotarpiu, moterys nutarė pakviesti keletą savo bičiulių bendrai pavakaroti prie improvizuoto Kūčių-Kalėdų stalo. Be šešių pagrindinių klubo narių prie stalo susėdo ir Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vytautas Stonys, reindžerė Ieva Jokubauskaitė, vyr. specialistė Agnė Areliūnaitė, kultūrologė Agnė Buchaitė, moterų padėjėja Janina Siliūnienė, bibliotekininkė Dalia Galbuogienė bei šių eilučių autorė. Susitikimas vyko Tytuvėnų regioninio parko direkcijos salėje. „Raskila“ džiaugiasi, kad regioninio parko direktorius ir darbuotojai labai maloniai bendrauja ir leidžia naudotis patalpomis.

 

Read more...
 
Senoviniai Kūčių patiekalai
2016-12-20
There are no translations available.

 

Kūčių vakarienė – ypatingas metas, kuomet prie bendro stalo susirenka šeima, giminės, prisimenami išėjusieji, aptariama dabartis ir spėliojama ateitis. Šiais laikais ant kūčių stalo dažiausiai dedami visiems žinomi tradiciniai patiekalai: silkė, įvairios mišrainės su ja, kūčiukai, grybų patiekalai, obuoliai, riešutai, spanguolių kisielius. Visa tai – puiku, tačiau pasigilinę tikrai galėtume rasti kažką įdomaus, jau beveik užmiršto, savo tėvų ir senelių gaminto šiai progai. Ruošdamiesi ateinančioms kūčioms, pažvelkime į vienos šeimos, kurios kelios kartos gyveno Naukaimio kaime visai greta pelkės, tradicijas.

 

Read more...
 
«StartPrev12345678910NextEnd»

There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt