Naujienos
Lietuvišką vyną „pažino“ Tytuvėnuose
2014-02-03

 

 

Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre susirinko beveik trisdešimt vyno gamintojų iš visos Lietuvos. Turbūt ne vienas gali pasakyti, kad teko ragauti senelių pagaminto naminio vyno. Tuo metu dažniausiai gamindavo iš obuolių, nes vyno gamybai reikalingas sultis buvo galima lengviausiai ir pigiausiai išgauti. Daug kas prisimena ir tuos didelius stiklinius apipintus butelius, į kuriuos ne viena dešimtis litrų vyno tilpdavo. Šiuo metu technologijos patobulėjo: vyno gamybai naudojami ir plastikiniai ar metaliniai indai, specialios mielės ir kiti priedai bei reikmenys. Ir vyno kokybė labiau prognozuojama. Patys vynai taip pat gerokai kokybiškesni.

Atnaujinta 2014-02-03
Skaityti daugiau...
 
Parodoje “Adventur 2014” pristatytas Tytuvėnų regioninis parkas
2014-01-31

 

 

Sausio 24-26 dienomis Vilniuje, Litexpo parodų centre, vyko tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda “Adventur 2014”. Šiam renginiui skirtos net trys salės: “Atrask pasaulį”, kurioje savo šalis pristatinėjo įvairių valstybių atstovai, nuo kaimyninės Latvijos iki egzotiškosios Malaizijos, “Pažink Lietuvą”, kur iš visų mūsų šalies kampelių atkeliavę turizmo organizacijų, parkų, savivaldybių, muziejų bei kitų įstaigų atstovai pasakojo bei rodė, ką įdomaus galima atrasti pas juos, bei “Poilsiauk aktyviai”, kur buvo galima išmėginti įvairias pramogas, tokias, kaip šaudymas iš lazerinio ginklo, golfas ir t.t. Visos parodos metu buvo rengiami įvairūs pasirodymai, dalinami suvenyrai, o smagią atostogų atmosferą kūrė lankytojams rodomi fokusai, pučiami didžiuliai muilo burbulai ir net improvizuotame parke dalinami nemokami ledai. Parodoje taip pat dalyvavo ir magijos triukus rodė kelmiškis Rolandas Kančauskas.

Atnaujinta 2014-01-31
Skaityti daugiau...
 
Paminėta laisvės gynėjų diena
2014-01-20

 

 

Prabėga laikas, aprimsta svarbiu Lietuvai laiku išgyventi nerimas ir skausmas. Deja, ne visi supranta, kad kiekvienas save gerbiantis šalies pilietis privalo ne tik žinoti, bet ir suprasti savo Tėvynės istoriją, juk ant praeities sėkmių ir nesėkmių kuriame savo dabartį ir ateitį. Gal ir lengviau tam, kuris blaškomas vėjo lekia per pasaulį kaip per dykumą, tačiau labai norisi tikėti, kad tokių, kuriems Tėvynė brangi, yra ne vienetai..

Atnaujinta 2014-01-20
Skaityti daugiau...
 
Diskusija apie turizmo plėtrą
2013-12-05

 

 

Tytuvėnų regioninis parkas – unikali teritorija, besidriekianti net trijų rajonų ribose, turtinga tiek krašto istorija bei žmonėmis, tiek gamtiniais ištekliais: ežerais, miškais, pelkėmis... Nuostabus kraštovaizdis, kur banguotos, kalvotos lygumos nusileidžia į plačias durpynais virtusias žemumas, ežerų grandinė, grakščios smėlio kalvos, apaugusios šilais, akmenų rūža – ypatingas ledynmečio palikimas, klampūs Užpelkių miškai – visa tai darniai papildoma žmonių sukurtomis vertybėmis: Šiluvos ir Tytuvėnų miesteliais, legendomis apipintais piliakalniais ir pilkapiais, daugybe esamų ir jau išnykusių gyvenviečių, turinčių savo istoriją ir, žinoma, žmonėmis, kurie čia gyvena, kuria bei saugo protėvių palikimą...

Atnaujinta 2013-12-05
Skaityti daugiau...
 
"Raskila" minėjo 3 metų gimtadienį
2013-11-25

 

 

 

Baigiasi ruduo. Dienos tamsios ir ūkanotos. Gamta ir žmonės tarsi prisnūdę. Atrodytų, tokiu metu nieko nevyksta. Bet pirmas įspūdis klaidingas, nes pasikeitė tik vyksmo erdvės, žmonės iš aikščių, kiemų, stadionų ar pievų persikėlė į seklyčias, svetaines, sales...

Atnaujinta 2013-11-25
Skaityti daugiau...
 
Pasaulinė Jauno vyno šventė Tytuvėnuose
2013-11-25

 

 

 

Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtiadienį visame pasaulyje švenčiama Jauno vyno šventė. Jos ištakos – Prancūžijoje, Božole regione, kur gaminamas tokio paties pavadinimo vynas. Ši diena čia pradėta švęsti nuo 1951 m. ir dabar jau kasmet sutinkama daugybės vyndarių bei vyno gurmanų visame pasaulyje. Baigus rudens darbus galima susėsti ir atkimšti butelį šiųmečio, jauno, vyno bei pasimėgauti savo triūso vaisiais.


Atnaujinta 2013-11-25
Skaityti daugiau...
 
Pavienės bitės užklydo į Tytuvėnus
2013-11-14

 

 

 

Vaikiško žaidimo motyvas „Bitute, pilkoji, iš kur medų nešioji?“ skambėjo mintyse nuo tos dienos, kai pamačiau skelbimą, kviečiantį į Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centrą susitikti su režisieriaus Petro Abukevičiaus premijos už geriausią filmą apie gamtą laureatu šiluviškiu Valdu Mikolaičiu. Buvo pranešta, kad įvyks filmo „Pavienės bitės“ peržiūra.


Atnaujinta 2013-11-14
Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnų gimazijos mokinių komanda dalyvavo viktorinos "Pažink saugomas teritorijas" finale
2013-11-04

 

 

 

Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje prie AM vyko moksleivių viktorinos – „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ finalinis turas. Varžėsi geriausios  moksleivių komandos,  kurios nugalėjo I-ajame ture, vykusiame saugomų teritorijų direkcijose, ir II-ajame ture, vykusiame Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos  regionuose. Nugalėtojais tapo Miroslavo vidurinės mokyklos komanda, atstovavusi Metelių regioninį parką ir Dzūkijos regioną.


Atnaujinta 2013-11-04
Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnų gimnazijos komanda - viktorinos "Pažink saugomas teritorijas" II turo nugalėtojai
2013-10-16

 

 

 

Metų pradžioje Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM pakvietė saugomų teritorijų mokyklas ir gimnazijas dalyvauti viktorinoje „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“.


Atnaujinta 2013-10-16
Skaityti daugiau...
 
Įminti Kelmės kodą
2013-10-14

 

 

 

Žiūrėti ir matyti – du skirtingi dalykai. Dažnai dairomės aplink, bet nematome to, kas mus supa. Ne visuomet turime ir noro ar laiko gilintis, tačiau kai kada esame tiesiog priversti sustoti ir pamąstyti. Viena iš tokių progų – dailininko Andriaus Seselsko grafikos darbų paroda. Seriją „Kelmės kodas“ sudaro dešimt paveikslų, kuriuose užkoduota Kelmės bei apylinkių istorija, legendos, pasakojimai, be to – jausmai, mintys, troškimai ir jų padariniai.


Skaityti daugiau...
 
Fotografai fiksavo rudens akimirkas
2013-10-14

 

 

 

Praeitą šeštadienį aštuoni fotografai važinėjosi ir vaikščiojo po parko teritoriją darydami nuotraukas konkursui „Ruduo Tytuvėnų regioniniame parke“, kuris tą patį vakarą vyko lankytojų centre. Diena buvo graži, švietė saulė, tad ir nuotraukų buvo padaryta tikrai įdomių.


Atnaujinta 2013-10-14
Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt