There are no translations available.


Naujienos
Trumpiausios nakties šviesa
2014-06-27
There are no translations available.

Štai ir vėl atėjo tas metas, kuomet saulė gręžiasi atgal – pasiekusi savo aukščiausią tašką sukasi pailsėti. Tikima, jog šiuo metu, kai naktimis beveik nesutemsta, vyksta stebuklingi dalykai: žydi papartis, žolės, vanduo ir medžiai įgauna stebuklingų galių, o ryto rasa geba gydyti.

 


Last Updated on 2014-10-21
Read more...
 
Miškuose žydi plačialapės klumpaitės
2014-06-10
There are no translations available.

 

 

Tytuvėnų regioninio parko priežiūrai priklausančio Radvilonių botaninio draustinio miškuose žydi plačialapės klumpaitės! Tai retas orchidėjų šeimos augalas, vabzdžius viliojantis labai paslaptingu būdu. Plačialapės klumpaitės žiedas panašus į spąstus, iš kurių suviliotas vabzdys išlenda tik atlikęs savo darbą – apdulkinęs žiedą.

 


Last Updated on 2014-06-10
Read more...
 
Gegužės 21 d. Europoje minima Natura 2000 diena
2014-05-20
There are no translations available.

 

 

 

Natura 2000 yra didžiausias pasaulyje saugomų teritorijų tinklas, siejamas su gamtos vertybių išsaugojimų Europos Sąjungos šalyse. Tačiau ekonominės plėtros rėmėjai neretai stengiasi sumenkinti šių teritorijų svarbą saugant biologinę įvairovę ar net stabdyti Natura 2000 tinklo plėtrą. Įvertinant, jog biologinės įvairovės išsaugojimas yra plačiosios visuomenės interesas, ispanų ornitologų draugija kartu su kitų šalių pasaulinės organizacijos BirdLife International partneriais organizuoja akciją, kurios metu bus siekiama europiečius plačiau informuoti apie Natura 2000 tinklą, jo svarbą ir gauti jų palaikymą, jį išreiškiant rankų pagalba vaizduojant drugelį.

Last Updated on 2014-05-20
Read more...
 
Tytuvėnų ir Šiluvos draugystė
2014-05-12
There are no translations available.

 

 

 

 

Tytuvėnai ir Šiluva – du nedideli miesteliai, skiriami vos 8 kilometrų, tarpusavyje susieti kultūra, istorija ir žmonėmis. Gegužės 10 dieną dar kartą sutvirtinome šią draugystę: Šiluvos kultūros namuose lankėsi tytuvėniškiai.

Last Updated on 2014-05-12
Read more...
 
Aplinkos ministerijos įspėjimas dėl nelegalių tvorų
2014-04-24
There are no translations available.

 

 

 

 

Nuo gegužės pradžios Aplinkos ministerija imsis griežtos kovos su nelegaliomis tvoromis, kurios trukdo visuomenei naudotis savo teise lankytis prie vandens telkinių. Tokių užtvėrimų nepašalinę žmonės raginami tai padaryti kuo skubiau ir išvengti baudų.

Last Updated on 2014-04-24
Read more...
 
Paminėjome dar vieną Žemės gimtadienį
2014-03-24
There are no translations available.

 

 

 

 

 

Kaip ir kasmet, artėjant pavasario lygiadieniui sulaukiame ir kitos puikios šventės – Žemės dienos. Kadangi nežinome, kada tiksliai atsirado gimtoji planeta, kovo 20-toji pasirinkta paminėti simbolinį mūsų namų gimtadienį.

Last Updated on 2014-04-01
Read more...
 
Kovo 11 diena paminėta maldos pusryčiais
2014-03-18
There are no translations available.

 

 

 

 

Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre kovo 11 d. tradiciškai vyko maldos pusryčiai. Aštuntą valandą prasidėjusiame renginyje dalyvavo miestelio žmonės, kurie savo dieną pradėjo malda.

Last Updated on 2014-04-01
Read more...
 
Sunkioje Užgavėnių kovoje ir vėl nugalėjo Kanapinis!
2014-03-05
There are no translations available.

 

 

 

Šiemet Užgavėnėms visi matyt ruošėsi taip gerai, kad Žiema išsigandusi pabėgo anksčiau. Visgi, kad ji tikrai negrįžtų, antradienį visur knibždėjo persirengėlių. Tradiciškai siautė Kanapinis ir Lašininis, Morė buvo parengta deginimui, Čigonės, Žydai, Velniai ir kiti personažai sukiojosi tarp žmonių, o ore tvyrojo kepamų blynų kvapas.

Last Updated on 2014-03-24
Read more...
 
Pagerbėme vandenį
2014-03-04
There are no translations available.

 

 

 

Paskutinę žiemos dieną moterų klubas „Raskila“ suruošė išskirtinę šventę – pagerbė vandenį. Nors Lietuva garsėja savo ežerais ir upėmis ir, atrodo, vandens dar nepritrūksime, tytuvėniškės nusprendė, kad vanduo – gyvybės šaltinis – vertas atskiro dėmesio. Juolab, ši žiema nebuvo nei snieginga, nei vandeninga, ir žemė pasiilgo drėgmės.

Last Updated on 2014-03-04
Read more...
 
Vijo lizdą pelėda...
2014-02-21
There are no translations available.

 

 

 

Gan ilgokai užsitęsusi šilta, besniegė žiema, tik truputėlį pagąsdinusi Žemės gyventojus savo aštriais nagučiais, vis dėlto ruošiasi užleisti savo vietą pavasariui. Vėlyva žiema ir ankstyvas pavasaris – karščiausias pelėdų tuoktuvių metas. Ilgiau užtrukus atlydžiui, jau vasario mėnesį naktimis gali išgirsti jų ūbavimus. Iš maždaug 200 pasaulyje esančių pelėdų rūšių Lietuvoje galima sutikti dvylika. Tai didysis ir mažasis apuokai, apuokėlis, naminė, baltoji, laplandinė, uralinė, raiboji, balinė, žvirblinė pelėdos, lututė ir pelėdikė.

Last Updated on 2014-02-25
Read more...
 
Pirmoji autorinių darbų paroda
2014-02-05
There are no translations available.

 

 

 

Vasario pradžia. Ilgą laiką laikęsis šaltis atlėgo, tačiau ir saulutė dingo. Niūroka. Aplink tik žaliai-rusvi peizažai, šiek tiek pabalinti laukai ir pilkokos miestelio gatvės. Būtent šiuo metu Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centro salę papuošė švelnios, vaiskios, o kartais labai sodrios ir ne tik iš Vaivos rykštės atspindėtos spalvos. Sulaukusi reikšmingesnės, jubiliejinės datos gyvenime, pirmą savo kūrybos parodą galų gale surengė dailininkė, Tytuvėnų gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Danguolė Žukauskienė. Joje ji eksponuoja keliasdešimt peizažų ir natiurmortų. Ant sienų kasdieniški ir šventiški Tytuvėnų bei tolimų miestų, patrauklių gamtos kampelių vaizdai, didelė puokštė įvairių darželio gėlių. Visi kūrybiniai darbai gražūs, ramūs, subtilūs ir malonūs akiai, netgi jeigu tai žirgo portretas ar audringa banguojanti jūra...

Last Updated on 2014-02-05
Read more...
 
«StartPrev11121314151617181920NextEnd»

There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt