There are no translations available.


Naujienos
Igno Viržinto surinktų eksponatų paroda – su eilėraščiais apie meilę bei užgavėnių motyvais
2015-02-17
There are no translations available.

Vis artėjant dienai, kai iš kiemų varysime Žiemą, prisimenami senieji Užgavėnių papročiai, daromos kaukės. Šis laikotarpis tarp Kalėdų ir Užgavėnių – sotaus valgymo, nepersidirbimo, ruošimosi naujam gyvybės ciklui metas.

 


Read more...
 
Žmonės gelbėjo savo ežerą
2015-02-10
There are no translations available.

Nors oras nelepino, nendrių pjovimo talkon prie Bridvaišio ežero susirinko net 27 žmonės. Seniūnijos ir parko darbuotojai, žvejai, senjorai, kiti Tytuvėnų gyventojai gerą pusdienį darbavosi apsiginklavę trimeriais, dalgiais, grėbliais ir šakėmis. Draugiškai, su šypsenomis, vadavo savo mylimą ežerą iš nendrių apsupties. Šios didžiulėmis krūvomis gulė ant ledo, o po to buvo sudegintos. Pjauta judant į abi puses nuo pagrindinio paplūdimio, kiek tik žmonės pajėgė. Galiausiai, pavargę, bet linksmi, talkininkai susirinko prie bendro stalo, vaišinosi koše ir arbata, džiaugėsi nuveiktu darbu. Vaizdas į ežerą pastebimai atsivėrė.

 


Read more...
 
Vėl varžėsi vyndariai
2015-02-09
There are no translations available.

Jau ketvirtą kartą vyndariai ir visos Lietuvos rinkosi į Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centrą degustuoti savos gamybos vynų.

 


Read more...
 
Padėk Bridvaišiui!
2015-02-04
There are no translations available.

Šį šeštadienį (vasario 7 d.) visus galinčius ir norinčius kviečiame prisidėti tvarkant Bridvaišio ežerą - pjausime nendres, o padirbėję skanausime košę.

 


Read more...
 
Karjeros diena
2015-01-30
There are no translations available.

Dažnas žmogus puikiai prisimena, kaip svarbu buvo apsispręsti ir teisingai pasirinkti savo gyvenimo kelią, specialybę bei darbą. Tačiau visi taip pat puikiai žino, kad neretai tenka rinktis ne vieną kartą, o keletą, kad įgyta specialybė ne visada garantuoja, jog pagal ją ir dirbsi. Tai, aišku, jokia tragedija, nes įvairūs ieškojimai motyvuotą žmogų labai praturtina ir nuveda ten, kur yra susitelkę visos slapčiausios jo svajonės, kur laukia gražiausias ir pilniausias gyvenimo įprasminimas.

 


Read more...
 
Atnaujinta Tytuvėnų regioninio parko informacinė sistema
2014-12-11
There are no translations available.

Šią savaitę Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai atliko turbūt jau paskutiniuosius lauko darbus šiais metais – atnaujintas dviračių, pažintinių takų bei šiaurietiško ėjimo trasų žymėjimas, pakeista dalis susidėvėjusių pažintinių stendų. Kelmės rajono savivaldybė, vykdydama Sveikos visuomenės programą, finansavo projektą „Fizinio aktyvumo skatinimas bendruomenėje įrengiant šiaurietiško ėjimo trasas“, kurį įgyvendinus senajame Tytuvėnų šile buvo pažymėtos dvi šiaurietiško ėjimo trasos (1,9 km ir 1,1 km ilgio), pagamintos naujos pėsčiųjų ir dviračių takų žymėjimo lentelės, pakeisti nuniokoti pažintiniai stendai.

 


Last Updated on 2014-12-11
Read more...
 
Tradiciniai augalai tampa invazinėmis rūšimis
2014-12-08
There are no translations available.

Organizmų rūšys, įsitvirtinančios regionuose, esančiuose už jų natūralaus paplitimo ribų yra vadinamos svetimomis (svetimžemėmis) rūšimis. Lietuvoje auga daug svetimų rūšių, ypač mūsų kraštus pamėgo atvykėlės iš Šiaurės Amerikos valstybės Kanados. Šių augalų paplitimo geografija dėsningai paaiškinama. Lietuvos ir pietų bei centrinės Kanados dalies klimatas panašus, vidutinių platumų. Augalų plitimą limituojančių ekologinių veiksnių praktiškai nėra, todėl svetimos rūšys nesunkiai prisitaiko.

 


Read more...
 
Stepono Varašiaus parodos atidarymas
2014-12-01
There are no translations available.

 

Tytuvėnai išaugino ir subrandino, glaudė savo pušynų paunksmėje daug gabių ir darbščių žmonių. Vienas jų – dailininkas, kompozitorius, poetas Steponas Varašius. Jis gimė 1894 metais Tytuvėnuose. Mokėsi Kaune piešimo kursuose, meno mokykloje, o 1924-1927 metais dailės studijas tęsė Paryžiuje. Įvairiose parodose dalyvavo nuo 1926 metų. S. Varašius buvo garsus tarpukario Lietuvoje, mažiau pastebėtas tarybiniais laikais tapytojas-realistas, dažniausiai kūręs portretus ir peizažus. Nugyvenęs prasmingą gyvenimą, mirė 1982 metais Kaune. Jubiliejinių 120-ųjų metų proga Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centro salėje atidaryta iš Tytuvėnų kilusio menininko paroda.

 


Last Updated on 2014-12-01
Read more...
 
Metai su meškomis
2014-11-28
There are no translations available.

Vėlyvą antradienio popietę Tytuvėnų regioninio parko direkcijoje susirinkome paklausyti pasakojimo apie savanorystę svetimoje šalyje, gyvenimą gamtos apsuptyje. Buvęs Tytuvėnų gimnazijos mokinys Lukas Jankūnas, baigęs mokslus, nusprendė ne stoti studijuoti, o skirti laiko savęs ieškojimams.

 


Read more...
 
Jauno vyno šventė
2014-11-25
There are no translations available.

Jau tradiciškai trečią lapkričio ketvirtadienį vietiniai vyndariai bei gurmanai rinkosi įvertinti pirmųjų šių metų derliaus vynų. Jauno vyno, arba kitaip Božole, diena minima visame pasaulyje. Tai – ne tik pirmojo, jau tinkamo gerti, vyno išmeginimas, bet kartu ir rudens darbų pabaigtuvės, kuomet galima pasimėgauti savo triūso vaisiais.

 


Read more...
 
Kristijono Donelaičio skaitymai
2014-11-18
There are no translations available.

„Vienas paslaptingiausių reiškinių yra laikas... O mes vis skubame, bėgame, lekiame. Ar pamename vasarą, kada paskutinį kartą išsitiesę pievoje stebėjome smilga ropojančią boružę ir auštant klausėmės paukščių čiulbėjimo? O rudenėjant, ar įsileidome visas ugningas spalvas į savo širdį? Kada baltame gruodžio šaltyje pajautėme delne tirpstančios snaigės lengvumą?... Laikas bėga greičiau, nei mūsų kasdieniai rūpesčiai, darbai, tikslai. Jo nepavysim, gal ir neverta...“

 


Last Updated on 2014-11-18
Read more...
 
«StartPrev11121314151617181920NextEnd»

There are no translations available.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt