Naujienos
Kraštotyrininko Petro Jagmino palikimas
2015-12-17

Sakoma, jog žmonės amžinai gyvena savo vaikuose ir darbuose. Kad tai – kuo gryniausia tiesa, įrodo kraštotyrininko Petro Jagmino pavyzdys. Nors jis anapilin iškeliavo jau daugiau, nei prieš 40 metų, jo kruopščiai surinktos žinios naudojamos bei iš naujo atrandamos ir šiandien.

 


Skaityti daugiau...
 
Skelbiame konkursą!
2015-12-03

Fotografijų konkursas „Mano vasaros nuotykis“:

Žiemą mus šildo ne tik radiatoriai, bet ir prisiminimai, o Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai šiemet skatins jus prisiminti saulėtas dienas kuo dažniau! Tikime, jog vasarą mūsų teritorijoje vieni, su draugais ar šeima patyrėte begales nuotykių, tad skelbiame konkursą: atsiųskite trumpą (keliais sakiniais) savo šauniausio nuotykio aprašymą bei įamžintą jo akimirką, kur ji bebūtų užfiksuota: po, ant ar virš vandens, laukuose, miškuose ar pievose, bet kur, svarbiausia – mūsų parko teritorijoje.

 


Skaityti daugiau...
 
Prisiminimai apie išėjusius
2015-11-30

Lapkritis – prisiminimų apie iškeliavusius Anapilin mėnuo. Būtent šį mėnesį pasirinko „Raskilos“ klubo moterys atminimo popietei. Renginį vedė „Raskilos“ bičiulė, Tytuvėnų bibliotekos darbuotoja Dalia Galbuogienė. Ji akcentavo, kad šio tamsaus rudens mėnesio tyloje prisiliečiame prie žmogaus laikinumo ir trapumo, mintyse regime išėjusių svarbių ir mylimų žmonių veidus, šypsenas, girdime žodžius. Kaip pabrėžė bibliotekininkė, būtent dabar yra pats laikas pasidalinti gyvųjų prisiminimais apie jau iškeliavusius į Amžinybę kūrėjus.

 


Skaityti daugiau...
 
EVS savanorės S. Sirbu parodos Panevėžyje ir Kaune
2015-11-20

Šie metai - antrieji, kuomet Tytuvėnų regioniniame parke sukiojasi Europos savanoriškos tarnybos savanoriai iš užsienio. Šiemet mums pasisekė su fotografijos mylėtojais: abu jaunuoliai - dideli šio meno mėgėjai. Jau išvykęs Aleksandras surengė asmeninę parodą Klaipėdoje, o už poros savaičių iškeliausianti Simina rengiasi net dviejų parodų atidarymui - Panevėžyje bei Kaune.

 


Skaityti daugiau...
 
Atradimai akmenų ruožuose
2015-11-12

Paskutinis Lietuvos teritoriją dengęs ledynas paliko įvairiausių reljefo formų. Vienos iš jų – tai akmenų ruožai, kurie žymi buvusių prieledyninių marių kranto ar ledyno plyšimo vietas. Žmonės, nesuprasdami, kaip atsirado tokia gausybė akmenų vienoje vietoje, kūrė legendas, priskirdami visa tai velnių veiklai.

 


Skaityti daugiau...
 
Protmūšiai "Etnografinių regionų spalvos"
2015-11-12

2015 metai paskelbti etnografinių regionų metais, visuose Lietuvos kampeliuose vyksta įvairūs renginiai. Tytuvėnų regioninio parko darbuotojai sumanė interaktyvią pramogą: protmūšį, skirtą šiai progai. Jį jau spėjo išmėginti Šiluvos bei Šaukoto gyventojai.

 


Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnų regioninį parką viktorinoje “Pažink saugomas teritorijas” atstovavo šiaulėniškiai
2015-10-16

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos šiemet jau antrą kartą organizuoja viktoriną “Pažink saugomas teritorijas”, kurioje gali dalyvauti 6-8 klasių regioninių bei nacionalinių parkų ir jų artimos teritorijos švietimo įstaigų moksleiviai. Viktorina vyksta trimis etapais: vietoje, kuomet išrenkami saugomos teritorijos atstovai, regione bei visos valstybės mastu Vilniuje.

 


Skaityti daugiau...
 
EVS savanorio A. Agafonov asmeninė paroda Klaipėdoje
2015-10-15

Tytuvėnų regioniniame parke savanoriaujantis Aleksandr Agafonov (Rusija, Sankt Peterburgas) domisi fotografija ir daug fotografuoja tiek juostiniu, tiek skaitmeniniu fotoaparatu. Jo buvimas Lietuvoje - ne vien darbas Tytuvėnų regioniniame parke, kur jis be kita ko įkūrė ir fotolaboratoriją. Vaikinas aplankė nemažai mūsų šalies kampelių ir įamžino tai, kas jam pasirodė gražu bei įdomu. Baigdamas savo savanorystę, jis pristato juodai baltų darbų parodą "At/radimai".

 


Skaityti daugiau...
 
Didysis baltasis garnys
2015-10-05

Didysis baltasis garnys - garninių šeimos paukštis, panašaus dydžio, kaip ir pilkasis, kaklą laiko šiai rūšiai būdingai sulenkęs. Šis gražuolis užsuko ir į Tytuvėnų regioninį parką.

 


Skaityti daugiau...
 
Tūkstančiai gervių būriuojasi skrydžiui
2015-09-18

Kaip ir visi kiti metų laikai, ruduo turi savo tvarką: tai – brandos, vaisių, sėklų, o kartu ir artėjančio poilsio, pasiruošimo žiemos ramybei metas. Medžiai dažo ir meta savo lapus, o mus paliekantys paukščiai būriuojasi, ruošiasi kelionei. Rugsėjo mėnesį Tytuvėnų apylinkėse galima stebėti užburiantį reginį – pelkėtose vietovėse renkasi gervės.

 


Skaityti daugiau...
 
Tytuvėnuose vyko jubiliejinė aktyvaus laisvalaikio šventė “Tytuvelo 2015“
2015-08-27

Priešpaskutinį vasaros savatigalį Giliaus ežero pakrantėje tradiciškai verda gyvenimas, ne išimtis ir šie metai, kuomet vyko jau penktoji, jubiliejinė aktyvaus laisvalaikio šventė “Tytuvelo 2015”. Šiemet dalyvių bei žiūrovų laukė tiek įprastos rungtys: krepšinio varžybos, orientacinis, žygis, tiek naujovės: irklenčių varžybos bei lenktynės aplink Giliaus ežerą, kurių nugalėtojai buvo apdovanoti piniginiais prizais.

 


Skaityti daugiau...
 
«PradžiaAnkstesnis11121314151617181920SekantisPabaiga»

Tytuvėnų regioninio parko direkcija
Miško g. 3, 86477 Kelmės r.
Tel. 8 427 59031
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.kvepalai.lt www.spargalkes.lt spargalkes.lt www.tytuvenai.lt tytuvenai.lt